S Formulí Renault v Monaku

Foto ohlédnutí za závodem Formule Renault 3.5

Formule Renault 3.5 má za sebou nejprestižnější závodní víkend letošní sezóny. V neděli v poledne odjela, před plnými tribunami největších motoristických příznivců i zraky světové smetánky, svůj závod jako doprovodná série  F1.

Uplně stejně jako v pátek a v sobotu v konkurenční sérii GP2, i zde se v neděli z vítězství radoval tým DAMS.Nezvítězil však vedoucí pilot průběžného pořadí Carlos Sainz Jr., ale z prestižního vítězství se radoval jeho kolega Norman Nato. Druhý dojel stejně jako loni Marco Sorensen. A s prázdnou neodjely ani české barvy. Tým ISR vybojoval třetí místo.

Zázemí Formule Renault 3.5 se  nachází mimo centrum dění na samotném konci Monaka. Takže ač je paddock přístupný veřejnosti, většinou sem moc fanoušků nezavítá.

Odměnou  však je jedinečná atmosféra při čekání na závody.

Norman Nato, když ještě netušil jaký slavný víkend ho čeká

Ve Formuli Renault ani letos nechybí oba české týmy.

To bylo ještě fajn, v neděli při závodě utrpěl Vaxiviere poranění zad a ve Spa si tento víkend nezazávodí.

Vítěz minulého závodu Oliver Rowland se pekně uvedl i ve svém prvním monackém závodě, dojel pátý a stal se tak nejlepším nováčkem.

Poprvé od roku 2008 si  v ulicích monackého knížectví ve Formuli Renault zazávodila žena, v tomto případě spíše ještě dívka, v cíli jí patřilo sedmnácté místo.

Vedoucí pilot průběžného pořadí Carlos Sainz si v kvalifikaci vybojoval druhé místo, dostal však penalizaci ztráty dvou míst na startovním roštu za blokování soupeře v kvalifikaci. V závodě si nedokázal polepšit a v cíli mu patřilo čtvrté místo.

Norman Nato na svém  prvním letošním pole position.

Tým DAMS letos v Monaku vyhrál vše co se dalo, jak v sérii FR 3.5 tak v GP2.

Stáj ISR sice letos závodí pouze s jedním vozem, ale úspěchy dokáže sbírat i tak. Pilot Jaafar jim v Monaku vybojoval třetí místo.