Ghiotto při svém debutu vybojoval pole position

GP3, Spa - kvalifikace

To byl opravdu parádní debut. Luca Ghiotto, jinak také pilot FR 3.5, vybojoval ve své první kvalifikaci GP3 pole position, a to s náskokem 3 desetiny sekundy na druhého Emila Bernstorffa.

Kvalifikace se odjela na mokré trati, jelikož pršelo celou noc a pak i 30 minut před startem. Proto všichni piloti vsadili na mokré pneumatiky. Jako první na tyto podmínky doplatila Carmen Jorda, která hned v prvním kole vyjela z trati a uvízla v kačírku, v kvalifikaci tak již nemohla pokračovat.

Jako první svůj čas stanovil vedoucí pilot šampionátu Alex Lynn, dostal se pod hranici 2m 23s, vzápětí ho ale o první pozici připravil Jimmy Eriksson. Na třetí průběžné místo se zařadil Marvin Kirchhöfer a na čtvrté Dino Zamparelli. V polovině kvalifikace měl Eriksson náskok 0.463 na Lynna.

Po dvaceti minutách se piloti vrátili do boxů pro nové pneumatiky. Zamparelli vsadil na pneumatiky do sucha, což se mu však následně nevyplatilo, vysvitlo sice slunce, ale žádná suchá stopa se neobjevila. Poté stanovil Ghiotto nejlepší čas kvalifikace 2:22.251, který už nikdo nedokázal překonat.

Na druhé místo se posunul Bernstorff, zatímco Lynnovi poslední pokus nevyšel díky hustému provozu na trati  a skončil až pátý. Po zavlátí šachovnicové vlajky tak zavládl jásot u Tridentu, který vybojoval své první pole position v GP3.