Nelson Piquet Jr si připsal první vítězství ve Formuli E

Formule E, Long Beach - závod

Po třiceti pěti letech zazněla nad kalifornským Long Beach brazilská hymna pro Nelsona Piqueta. Včera odpoledne západoamerického času zde Nelson Piqeut Jr vybojoval své první vítězství ve Formuli E. Stalo se to na stejném místě, kde 30. března 1980 slavil jeho otec první vítězství ve Formuli 1.

Na okruhu poblíž Hollywoodu sledovalo šestý závod Formule E 20 tisíc diváků. Mezi nimi nechyběli ani filmové hvězdy, například Leonardo DiCaprio či Adrien Brody, ze světa modelingu zase přijela Irina Shayk. Formule E se může chlubit tím, že v každém závodě měla jiného vítěze. Nelson Piquet Jr se tak zařadil k těmto jménům: Lucas di Grassi (Peking), Sam Bird (Putrajaya), Sebastian Buemi (Punta del Este), Antonio Felix da Costa (Buenos Aires) a Nicolas Prost (Miami).

Vítězství Nelsona Piqueta bylo tentokrát opravdu zasloužené, vedl totiž od začátku do konce. Startoval druhý za Danielem Abtem, před kterého se dostal již v první zatáčce, a od té doby se držel ve vedení s dostatečnou mezerou na své soupeře. Přesto nebylo o dění na trati nouze. V prvním stintu musel být závod dvakrát neutralizován. Nejdříve Scott Speed narazil ve třetím kole do bariéry, a pak se v sedmém kole srazil Charles Pic a Jarno Trulli. Díky těmto dvěma fázím za safetycarem přišly později i zastávky v boxech.

Daniel Abt jezdil na třetím místě až do 32 kola, kdy si musel odbít penalizaci za použití nedovoleného výkonu a na třetí místo se tak posunul Lucas di Grassi, ten však musel až do konce závodu čelit útokům od Sebastiena Buemiho. Francouzovi původně patřilo pole position, ale pak mu byl smazán nejlepší čas za překročení povoleného limitu spotřeby energie.

Závod tedy vyhrál Nelson Piqeut Jr. za ním skončil Jean Eric Vergne a dvojici doplnil Lucas di Grassi. Stupně vítězů tedy byly ve znamení bývalých pilotů F1.  Nelson Piquet Jr. se díky svému vítězství posunul na druhé místo v celkovém pořadí, na svém kontě má 74 bodů. Jen o jeden bod víc má vedoucí pilot průběžného pořadí Lucas di Grassi, na třetím místě je Nicolas Prost s 69 body.

Příště už formule E zavítá do Evropy. 9. května se pojede závod v Monaku.