Moskevskou ePrix ovládl Piquet

Formule E, Moskva - závod

Tento víkend zamířila formule e do Ruska. Závod se konal přímo v centru Moskvy. Pole position si vybojoval Jean Eric Vergne, ale na startu byl lepší z druhé pozice startující Nelson Piquet, okamžitě se ujal vedení a na zbytek pole si začal budovat náskok. Za ním se seřadili piloti v pořadí Vergne, di Grassi a Buemi. Di Grassi měl sice větší rychlost než Vergne, ale předjet ho nedokázal. I Buemi se držel zpátky, takže na změnu na předních pozicích se muselo počkat až do zastávek v boxech.

Piquet se udržel ve vedení sice i po výměně auta, ale di Grassi se dostal před Vergneho na druhé místo.  Di Grassi věděl, že má větší zásobu energie než Piguet, proto se na něj nažil zmenšit ztrátu, doufajíce, že v závěrečných fázích najde nějaký způsob jak se dostat do vedení. Mezeru nakonec stáhl na 1,5 sekundy, více ale nedokázal, a to částečně i proto, že se mu přehřívala baterie. To znamenalo, že v závěrečné části závodu nemohl jet na plno.

Piqeut tak dosáhl svého druhého vítězství v sezóně. A o to cennější to vítězství je, jelikož Piqeut je vedoucím pilotem šampionátu a k posledním dvou závodům do Londýna míří s náskokem 17 bodů před svým krajanem Lucasem di Grassim. Ten v dnešním závodě skončil druhý. Na třetí místo se na podium postavil Sebastien Buemi. Následně byl však penalizován pro nebezpečný výjezd z boxů při pitstopech. Trofej tak následně putovala k Heidfeldovi. Pro Němce se jedná o úplně první umístnění mezi nejlepší trojicí.