Cesťáky WTCC se tento víkend přesouvají na jih Francie

Jose Maria Lopez a jeho čekání na další vítězství

Kolotoč mistrovství světa cestovních automobilů WTCC, se tento víkend přesouvá na světoznámý okruh rozprostírající se nedaleko Toulonu a Marseille. Ačkoliv obě města ovládá sport na travnatých plochách (fotbal/rugby), před téměř padesáti lety v oblasti Provence-Alpes-Côte d’Azur vznikl okruh zvaný Curcuit Paul Ricard.

Po velmi zdařilém víkendu na Slovakiaringu se do Francie stěhují i jezdci a týmy evropského šampionátu ETCC.

WTCC se na Paul Ricard podívá vůbec po druhé v historii. V minulých ročnících se výlet do Francie vždy směřoval na okruhy Magny-Cours (2005-2006) a městskou klasiku v Pau (2007-2009). Pro ETCC znamená Paul Ricard návrat a vzpomínka na evropské šampionáty v sedmdesátých letech, kdy zde bylo odjeto několik šestihodinových závodů.

Minulý rok zde zvítězilo duo Jose Maria Lopez a Yvan Muller. Pro prvního jmenovaného se čtvrté, potažmo první místo z obou závodů promněnilo v 12 bodový náskok na tehdy druhého Sebastiena Loeba.

Nadvláda Citroenů pokračuje i letos. První Jose Maria Lopez si během 12 závodů dojel pro čtyři vítězství. Své vavříny sbíral hlavně během prvních závodů daného víkendu. Úspěšnou šňůru mu na Moscow Raceway přetrhl Tiago Monteiro, který je společně s Norbertem Michelisczem jediným vítězem letošní sezóny a přitom není součástí továrního týmu Citroen.

> časový harmonogram

Minulý rok se na Paul Ricard rovněž blísknul Gabrielle Tarquini. Startoval z první řady - obrazně pokořil Loeba i Lopeze poté, co byli oba pánové vyloučeni z kvalifikační listiny. Následně dojel na třetí resp. čtvrté příčce.

> entry list

Co se týče kompenzačního závaží, Citroen se jako vždy může pochlubit váhou 1160kg, tedy 60kg navíc. Honda Civic si do Francie přiveze 40kg, Chevrolet Cruze 20kg a Lada Vesta rovněž 20kg.

> průběžné pořadí

Celý cirkus barevných plecháčů začne během pátečního dne volnými tréninky. V sobotu se od tří hodin jedou kvalifikace. První závod ETCC je naplánován na neděli 11:10. Následují oba starty WTCC - v 12:45 a 14:00. Druhý závod ETCC pak bude odmávnut v 15:15.