Wickens vítězí, třetí místo pro Spenglera a BMW

Norisring – 2. závod

Ve znamení javorových listů se nesl druhý závod DTM v ulicích Norimberku. Kanaďan Robert Wickens zopakoval své loňské vítězství pro Mercedes a jeho krajan Bruno Spengler doslova vybojoval pro BMW první letošní stupně vítězů. Nejlepším jezdcem Audi byl čtvrtý Mattias Ekström.

Spengler po startu obhájil svou první pozici, brzy však bylo zřejmé, že smečka stříbrných šípů jedoucí za ním je schopna kroužit kolem Zeppelinhaupttribüne v rychlejším tempu. „Byli dnes prostě rychlejší. Jakmile bylo aktivní DRS, věděl jsem, že to je jen otázka času, než se přede mne dostanou. Nesnažil jsem se proto bránit za každou cenu“ přiznal Kanaďan po závodě svoji plynnou němčinou.

Ve 14. kole tak držitel pole position přišel hned o čtyři pozice a klesl z prvního místa na páté. Kromě tří mercedesů (Wickens, Vietoris, Auer) se před něj protáhlo i audi Mattiase Ekströma. Švédský matador pak byl Spenglerovi do konce závodu v pravém slova smyslu těžkým soupeřem – i přesto, že měl naloženo o 32,5 kilogramu více, dokázal jezdce BMW dlouho držet za sebou.

Zlom přišel až v samotném závěru, kdy se Spengler odhodlal k útoku. Po tvrdém, ale férovém souboji přišla v podobě třetího místa první náplast na dosavadní nepovedenou sezonu mnichovské automobilky.

Mezitím Wickens kontroloval vedení a Vietorise připravilo zaváhání mechaniků v boxech byť i o teoretickou šanci bojovat o vítězství. Senzační úvod závodu v podání Lucase Auera dostal kaňku v podobě penalizace za špatné postavení na startu. I tak z toho ale nakonec pro mladého Rakušana byly první body za deváté místo.

Bez bodu naopak v neděli odcházel vedoucí muž průběžného pořadí Jamie Green, který musel po kolizi s Martinem nad plán měnit pneumatiky a v cíli byl klasifikován až devatenáctý. Předjetí o kolo jen o vlásek unikl úřadující šampion Marco Wittmann.

Stejně jako včera si tlačenice v prvním kole vyžádaly nasazení safety caru. Götz na domácí půdě nedobrzdil do první šikany a katapultoval Glocka do soupeřů jedoucích před ním. „Yelow beast“ bývalého jezdce formule 1 pak po dráze poztrácela své šaty a odklizení zbytků kapoty nebylo na tak krátké trati, jakou je Norisring, za plného provozu možné. Kromě Glocka s Götzem padli incidentu za obět ještě Rockenfeller a Farfus.