clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Janiš v Mexiku nepojede

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 29.10.2004, 16:10

počet komentářů: 668
z toho nových:
poslední: 21.7.2008 23:09


Jarek Janiš nenastoupí do závěrečného závodu ChampCar v Mexiku. Mladý český jezdec se tak bude moci plně soustředit na listopadové testy vozu DTM v továrním týmu HWA.

Start Jarka Janiše v Surfers Paradise bude prozatím jeho jediným vystoupením v sérii ChampCar, protože manažer Antonín Charouz využil možnosti stáhnutí svého jezdce ze závodu v Mexiku. Primárním důvodem tohoto kroku je dle jeho vyjádření fakt, že Janiš nedostal v Austrálii od týmu Dale Coyne Racing vůz vybavený díly poslední specifikace a nebyly záruky, že v Mexiku se tato situace nebude opakovat. Janiš navíc bude na počátku příštího měsíce testovat vůz DTM továrního týmu HWA, které jsou plánovány na 9.-11. října na okruhu Hockenheim. Pro olomouckého rodáka to je důležitý test, neboť výrazně ovlivní jeho šance na získání místa v továrním týmu.

Antonín Charouz: "Nebylo to lehké rozhodování. Po dlouhém zvažování a mnoha telefonátech s Dale Coynem jsme se nakonec rozhodli, že Jarek už v Mexiku nepojede. Nebyli jsme spokojeni s tím, jak byl v Austrálii vůz připraven a neměli jsme dostatečné záruky, že se to nebude v Mexiku opakovat. Nechceme proto hazardovat s Jarkovým jménem. Dalším důvodem bylo to, že ho 9.-11. listopadu čekají testy letošního vozu DTM AMG-Mercedes třídy C s továrním týmem HWA, které výrazně ovlivní jeho angažmá pro příští rok. Proto chceme, aby se plně soustředil na tento test."

Zdroj: BPA

Reklama

Komentáře ke článku

  Giuseppe - vergarohotmail.com
21.7.2008 23:09
 
clicca sul link
[ odkaz ]
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
J. Janiš je na měsíc mimo - ve Spa si poranil páteř - 24.8.2007
Jarek Janiš velmi tvrdě havaroval ve Spa - 19.8.2007
Jarek Janiš konečně viděl cíl - 9.7.2007
Jarek Janiš a Alex Yoong na Galaxii Sport - 5.6.2007
Češi odjíždějí z Mexika bez bodů - 26.3.2007

Reklama