24 hodin ve Spa: superpole

Vynikající kola v podání Stipplera, Vanthoor 6., Martin až 10.

Také v Superpole přálo jezdcům slunečné počasí s teplotou 27,4 °C. Na dráze naměřili hodnotu 34 °C.

Za volanty vozů se posadili včera nejrychlejší jezdci, aby se utkali o definitivní pořadí na roštu. Piloti startovali ve dvacetivteřinových intervalech v opačném pořadí z kvalifikace, přičemž měli dvě příležitosti na zajetí měřeného času.

Volnější dráhy dokázali nejprve zužitkovat Kane (č. 7) a Soulet (č. 8) s bentley týmu M-Sport. Delší dobu trvalo, než byly jejich časy překonány, nicméně si v britském týmu polepšili – Soulet posunul vůz z včerejší 16. na 5. pozici a Kane z 19. na 10. místo.

Výkon z říše snů předvedl Stippler (č. 2, PRO, WRT, Audi). První pokus s hodnotou 2:18.151 stačil na třetí místo. Další kolo vyšlo německému jezdci ještě lépe, když si s odstupem 0.017 vteřiny zajistil první startovní pozici na startu zítřejšího závodu. Navíc se na rozdíl od mnoha kolegů ani nemusel obávat možného škrtnutí některého z časů.

Naopak se nedařilo včerejšímu premiantovi Martinovi (č. 45, PRO, Marc VDS, BMW), který skončil až dvanáctý. Výrazněji si pohoršil také Mücke (č. 32, PAM, Leonard, Aston Martin) při poklesu z páté pozice na patnáctou. Ještě hůře dopadl Thiim (z 4. na 16., č. 5, PRO, Phoenix, Audi), který nejenže se propadl ze 4. příčky na 16., navíc byla jeho jízda vyšetřována komisaři.

Ostatně nebyl sám, posouzení jízdy se dočkala hned polovina jezdců. Kromě Thiima byl vyšetřován z profesionálů týmový kolega Lotterer (č. 6, PRO), Soulet (č. 8, M-Sport), Spengler (č. 9, ROAL), Buurman (č. 21, Black Falcon), Estre (č. 58), Parente (č. 59, oba Von Ryan) anebo Abril (č. 84, HTP). O něco vzornější se ukázali reprezentanti týmů smíšených posádek, kdy byl posuzován pouze Piccini (č. 11, Kessel) a Schneider (č. 18, Black Falcon).

Nakonec byli potrestáni odebráním nejrychlejšího kola následující čtyři jezdci: původně sedmý Schneider (č. 18) se propadl až na osmnáctou příčku, jedenáctý Lotterer (č. 6) ztratil tři pozice, třináctý Spengler (č. 9) dvě místa a čtrnáctý Buurman tři příčky.

Konečné výsledky superpole jsou v níže uvedené tabulce. Časy zvýrazněné hvězdičkou u vybraných jezdců jsou jejich druhé nejrychlejší, původní byly odebrány kvůli získání výhody jízdou mimo vymezený prostor dráhy.

2:20.645

Rošt 24 hodinového závodu se startem zítra v 16,30 je na prvních dvaceti místech sestaven dle výsledků superpole, další pozice jsou v pořadí dle výsledků čtvrteční kvalifikace. Její průběh a výsledky naleznete Zde.

Doplňující odkazy

24 hodin ve Spa (Zde)

Odkaz na článek se souhrnem základních informací o 24 hodinovém závodu. Jeho součástí jsou základní informace o tomto významném podniku, pohled do historie, přehled základních pravidel anebo odkazy na jiné zajímavé stránky věnované tomuto podniku. Naleznete zde také odkazy k článkům s doplňujícími údaji uveřejněné na zdejším portálu.