• 23.03.2024 Good Roman Staněk vybojoval ve sprintu v Austrálii 2. místo

• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Vítězné tažení Prodrive Racing potvrdil Chaz Mostert

V8SC - Queensland Raceway (07/14)

Sedmý podnik V8 Supercars pokračoval během nedělního dne v pořadí 20. závodem letošní sezóny. Předchozí dva podniky na trati Queensland Raceway se nejvíce vydařily týmu Prodrive Racing Australia, tedy pánům Chazu Mostertovi a Marku Winterbottomovi. Druhý jmenovaný si během soboty dojel pro své 34. a 35. vítězství kariéry.

Třetí start víkendu se - jako vždy - nese v duchu nejdelšího závodu. Na jezdce čekalo 200km, tedy 65 kol. Kvalifikace se stala celkem nepřevkapivě kořistí dua Mostert/Winterbotom. Druhou řadu si osvojili pánové Lowndes a Whincup.

Ke slovu se tedy opět dostala taktika zastávek v boxech. Nejpravděpodobnější verze, kterou si nakonec vybrala drtivá většina startovního pole, sázela na tři zastávky v boxech.

: výsledky kvalifikace

Start závodu patřil opět k těm klasicky austrálským. Diváci se v prvních kolech dočkali několika ťukanců a výletů mimo trať. Prvního místa se po zelených světlech ujal Chaz Mostert, pro kterého byla vyhraná pole-postion osmá v letošní sezóně / i v jeho kariéře jezdce V8SC.

Druhé místo obsadil Mark Winterbottom, který na startu mírně protočil kola. Za dvojicí Prodrive se seřadili Craig Lowndes, Jamie Whincup a David Reynolds.

První zastávky v boxech započal Fabian Coulthard, který v posledních závodech spíše ztrácel a postupně se tak propadl na šesté místo v průběžném pořadí. Z vedoucí pětice se jako první do boxů vydal Mark Winterbottom - toho času vedoucí muž průběžného pořadí.

První kolo návštěv na pit-lane skončilo po 15. kole. Čekalo se na chyby soupeřů a další pit-stopy.

Chaz Mostert se během druhého stintu dostal až na více jak šestisekundový náskok před již druhým Craigem Lowndesem. Třetí jezdil Mark Winterbottom.

: výsledky 20. závodu sezóny 2015

Další kolo výměn pneumatik a tankování paliva přišlo na řadu po 30. kole. A právě tahle boxová zastávka se stala osudná Jamiemu Whincupovi. Ten byl po problémech s pravým předním kolem nedobrovolně odsunut na sedmé místo, kde po zbytek závodu bojoval s vozy týmu Erebus Motorsport a Lucas Dumbrell Motorsport. Tedy jmenovitě s jezdci Will Davison a Nick Percat.

Na trati se během bezchybné jízdy vedoucích jezdců vytvořily několikasekundové rozestupy. Výlety mimo trať se týkaly jen jezdců ze zadních řad. Todd Kelly na sebe po poruše motoru výrazně upozornil jednoslovným projevem nepublikovatelného výrazu (který všichni známe).

: průběžné pořadí

Chaz Mostert si s náskokem více jak šesti sekund dojel pro své šesté vítězství kariéry. Druhý dojel Craig Lowndes a třetí Mark Winterbottom, který stále tvrdí muziku na vrcholu průběžného pořadí.

Další závod je naplánován na víkend 22.-23. srpna na trati Sydney Motorsport Park.