FR 3.5: Rowland se dalším vítězstvím přiblížil titulu

Formule Renault 3.5, Le Mans - první závod

Tento víkend pořádá World series by Renault svůj domácí závod ve Francii. Oproti předchozím rokům však změnila závodní okruh a zamířila do Le Mans.

Sobotní kvalifikaci ovládl vedoucí pilot průběžného pořadí Oliver Rowland, když si vybojoval již šesté pole position této sezóny. Druhý skončil Egor Orudzhev a třetí Rowlandův největší rival Matthieu Vaxiviere. První pětici doplnil Tom Dillmannn a Tio Ellinas.

Po zhasnutí červených světel si Rowland udržel vedení před Orudzhevem. Za nimi se do boje o třetí pozici pustili oba domácí piloti Vaxiviere a Dillmannem, přičemž ze souboje jako vítěz vzešel pilot Lotusu. Na páté místo se zařadil Dean Stoneman.Ve třetím kole Vaxiviere zaútočil na Orudzheva, předjel ho a začal stíhat vedoucího Rowlanda.

V osmém kole se Francouz odhodlal ke svému prvnímu útoku, ale bez úspěchu. O tři kola později skončil jeho další útok kontaktem mezi oběma piloty. Rowland vyvázl bez úhony, zatímco Vaxiviere přišel o část předního křídla.

Francouzský pilot začal pomalu ztrácet tempo a mezera mezí ním a Rowlandem pomalu narůstala, až pilot stáje Fortec zůstal na čele osamocen. Vaxiviere navíc obdržel penalizaci v podobě desetisekundové penalizace za překročení traťových limitů. Tento trest mu měl být přičten v cíly k dosaženému času.

Oliver Rowlad tak získal již své sedmé vítězství v sezóně a vyrovnal loňský rekord Carlose Sainze. Druhý proťal cílovou čáru Vaxiviere, ale jeho penalizace ho odsunula až na desáté místo. Druhou pozici tak obsadil Egor Orudzhev a třetí Tom Dillmann.

Rowland dnešním vítězstvím zajistil své stáji Fortec první týmový titul v jejich historii. A zítra Brit pravděpodobně získá i titul jezdecký. Zabránit by mu mohl jedině Vaxiviere, kdyby zvítězil a Rowland zároveň nedokázal získat ani bod.V Šampionátu totiž teď vede s 260 body a Vaxiviere má bodů 186. Na třetím místě je již bez šance na titul Nyck de Vries s 122 body, následovaný Stonemanem s 118 body. Páté místo průběžného pořadí patří Jazemanovi Jaafarovi, ten má na kontě 106 bodů.