clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Marchionne: Vettel je větší ferrarista než byl Alonso

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 4.1.2016, 09:10

počet komentářů: 8
z toho nových:
poslední: 10.1.2016 00:16


Během velkého předloňského personálního zemětřesení se Ferrari rozloučilo s dlouholetým prezidentem Lucou di Montezemolem, až dvěma šéfy Scuderie - Stefanem Domenicalim a Marcem Mattiaccim i Fernandem Alonsem. Na jejich místa nastoupili Sergio Marchionne, Maurizio Arrivabene a Sebastian Vettel. Prezident Ferrari je z čtyřnásobného mistra světa nadšen a podle něj již při příchodu miloval Ferrari více než Alonso po pěti společných letech.

"Už před příchodem do Ferrari byl větší ferrarista než Alonso po pěti letech v týmu," řekl Marchionne. "Velmi pomáhá tlačit náš tým vpřed. Na vánoční večeři s týmem si připravil řeč v italštině. Téměř celou se ji naučil nazpaměť, slovo za slovem. Tento přístup je to, co Ferrari potřebovalo."

Montezemolovi se slova jeho nástupce nezamlouvají. Zdají se mu nespravedlivé, protože Alonso si musel ve Ferrari přeskákat všeličím.

"Alonso mohl mít s Ferrari lepší vztah, kdyby v roce 2010 získal titul. Před posledním závodem již bylo snazší ten titul získat jako ztratit. A když někdo dvakrát prohraje boj o titul v posledním závodě sezóny, zaslouží si trochu pochopení."

Montezemolo uznává Vettelovo nadání motivovat tým kolem sebe, ale nakonec se budou počítat pouze tituly.

"Nepochybně ukázal, že dokáže pracovat pro tým. Dokáže zvednout morálku a sjednotit lidi kolem sebe. Nakonec se ale nebudou počítat slova ale čísla, jak tomu bylo za éry Michaela (Schumachera)."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  Tašunka Viťko -
10.1.2016 00:16
 
Alonso z toho šrotu dostával maximum a ešte niečo naviac. V porovnaní s tímovým kolegom, ktorý jazdil len na úrovni toho červeného auta.
Alonso podržal renomé Ferrari aspoň trochu vyššie, ako v tej dobe mohli mať.
Ak je z pohľadu Machionneho preto menší ferrarista, tak ten makarón to berie asi podľa veľkosti debility. A tak je to asi u nich správne.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Úspěch Ferrari opět naplní Monzu - 8.8.2017
Kubica se vrátil, Ferrari opět nejrychlejší - 3.8.2017
Ve Ferrari prý zůstanou Vettel a Räikkönen - 31.7.2017
Ferrari opět odpovědělo na trati, těší se Vettel - 29.7.2017
Kvalifikační double Ferrari! - 29.7.2017

Reklama