clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Ecclestone pochybuje o návratu na Nürburgring

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 4.1.2016, 13:00

počet komentářů: 0


Formule 1 zažila v Německu v posledních letech propad sledovanosti v TV i návštěvnosti na okruzích. Organizátoři závodů na Hockenheimringu doufají, že roční přestávka mohla být v tomto směru prospěšná a 31. července 2016 budou tribuny praskat ve švech. Kde a zda se v Německu bude jezdit i v roce 2017 však zůstává ve hvězdách. Pokud se tribuny nenaplní, Hockenheimring nebude mít zájem pořádat velkou cenu každý rok, pokud by tedy Bernie Ecclestone, boss celého cirkusu F1, náhodou nesouhlasil s výraznou slevou z každoročního poplatku.

Jediný další německý okruh připravený důstojně přivítat Formuli 1 je Nürburgring, který se s Hockenheimringem střídal do roku 2013. Pak se ale dostal do vážných finančních problémů a jedním ze zájemců o koupi byl i Bernie Ecclestone, jenže nakonec zvítězila nabídka od německé společnosti Capricorn, kterou ale následně koupil ruský miliardář Viktor Charitonin.

Dva miliardáři se nedokázali dohodnout na zorganizování Velké ceny Německa 2015 a s rokem 2017 to prý zatím nevypadá moc nadějně. Okruh přitom mohl mít místo v kalendáři jisté na 100 let, pokud tedy budeme věřit Ecclestonovým slovům.

"Nevěřím tomu. Zcela jistě se tam nebude závodit," cituje Ecclestona německý Motorsport-Magazin. "Škoda. Když byl Nürburgring na prodej, chtěl jsem ho koupit, ale jednoho dne za mnou přišli a řekli, že dostali lepší nabídku. Možná šlo jen o milion nebo dva. Řekl jsem jim, že to byla moje poslední nabídka a pokud jim někdo nabízí více, ať prodají jemu.

Takže to někomu prodali a ten někdo potom okruh prodal někomu jinému. Hloupé na tom je, že kvůli dvěma milionům přišli o někoho, kdo mohl garantovat, že se na tom okruhu bude jezdit dalších 100 let a kdo mohl všechno zlepšit. Raději vzali o pár milionů dolarů vyšší nabídku. A co tím dosáhli? Jsem zklamaný a zlobí mě to, ale kvůli tomu jsme přišli o Nürburgring."

Zdroj: sky

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone zaplatil, aby Jones nezávodil v Jižní Africe - 20.8.2017
2016: Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu - 5.8.2017
Silverstone využilo klauzuli, ukončilo smlouvu - 11.7.2017
Festival rychlosti vzdá hold Berniemu Ecclestonovi - 1.7.2017
Tato nová F1 je vzrušující! - 16.6.2017

Reklama