clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Alonso: Pro Sainze je dobré být v týmu s Verstappenem

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 7.1.2016, 11:25

počet komentářů: 0


Carlos Sainz si už na začátku sezóny 2015 začal uvědomovat, že média věnují jeho 17letému nezkušenému týmovému kolegovi mnohem více pozornosti než jemu. Španěl je přitom na jezdce F1 také velmi mladý, na začátku sezóny měl 20 let a bodoval v prvních dvou závodech sezóny, což by rozhodně stálo za pozornost.

O tři čtvrtě roku později je na tom ale Sainz ještě hůř, Verstappen po sezóně dostal několik cen od fanoušků i novinářů a je považován za favorita na přestup z Toro Rosso do A-týmu Red Bullu. Podle Fernanda Alonsa se ale jeho krajan nemá na co stěžovat, v příští sezoně dostane perfektní příležitost poslat svou kariéru správným směrem.

"Je dobré mít vedle sebe někoho jako Verstappen," cituje dvojnásobného šampiona španělský web As. "Být v týmu s někým, koho lidé podceňují, je vždycky nevýhoda, protože takového jezdce můžete porazit a nikdo si toho ani nevšimne. Ale tohle naštěstí není Maxův případ.

Podle mě měl Carlos skvělý rok a padok nepochybuje o jeho kvalitách, vysloužil si respekt. Ze všech jezdců, kteří přišli z juniorských soutěží, je Carlos podle mě nejlepší. Dostal se do F1 a má to štěstí, že může své schopnosti předvádět na trati."

Carlos Sainz si představoval lepší nováčkovskou sezónu, ale doplatil na nespolehlivost vozu STR i pohonné jednotky Renault. Větší množství poruch má být také důvodem, proč nasbíral pouze 18 bodů, zatímco Verstappen jich má na kontě 49.

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ztráta na nejlepší je snad jenom žert, zlobí se Sainz - 14.4.2017
U Toro Rosso si mysleli, že se Sainz zbláznil - 9.4.2017
Sainz chce svému týmu vybojovat páté místo - 5.2.2017
Red Bull Sainze nepustí ani do Mercedesu - 15.12.2016
Verstappenovo povýšení byla rána, přiznává Sainz - 14.12.2016

Reklama