clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Ecclestone: Formule 1 nikdy nepadne

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 8.1.2016, 17:53

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 11.1.2016 14:50


Boss F1 je přesvědčen, že Formule 1 je tak silná, že ji nepoloží žádný otřes, ani odchod velkých týmů a automobilek. Zároveň se ale zlobí na automobilky a jejich snahu chránit své tovární týmy.

"Formule 1 nikdy nepadne, ani kdybychom najednou přišli o Red Bull a Lotus," řekl Bernie Ecclestone. "Jsme rádi, že oba týmy zůstávají. Renault dostal určitou finanční podporu, takže koupil Lotus a pokračuje, díky čemuž má Red Bull motory. Je ale trochu divné, že tak velká společnost jako Renault potřebovala pomoc. Doufám, že se jim bude dařit a vyhrají závody i pár titulů.

Vždycky je s něčím problém. Poslední rok jsou problémem výrobci motorů chránící své vlastní zájmy. Mercedes se mohl dohodnout s Red Bullem kdyby chtěl, ale raději podepsal s Manorem. Já bych na jejich místě raději podepsal s Red Bullem, protože ten určitě nebude mít problém zaplatit. Oni se ale s Red Bullem nechtěli dohodnout, aby zabránili právě tomu, co my chceme dát divákům - vyrovnanou soutěž."

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

  Jirka_1 -
11.1.2016 14:50
 
Na místě Mecedesu by ses choval stejně, dědku. Vrazili do vývoje obrovské prostředky a pak mají nechat lízat smetanu jiné? To udělá jen skutečný sportovec (takového hledejte jen mezi amatéry) nebo člověk padlý na hlavu. Obojí dnes v tomto byznysu nehledejte, teda kromě Bernieho, že... Vymysleli ekonomicky náročné pohonné jednotky a technicky o nic méně, ne každá firma si může dovolit vrazit takové peníze do podobného projektu. Takže pokud má své vlastní šasi, dá se čekat, že to nejlepší půjde do něho a ostatní se podělí o ten zbytek. Vložené prostředky se musí vrátit v titulech a z toho vzniklou reklamou.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone lobbuje za nižší poplatky pro promotéry - 15.4.2017
Vietnam nabídl za velkou cenu $375 milionů! - 6.4.2017
Ecclestone chtěl ještě jeden rok - 18.3.2017
Briatore Ecclestonovi zorganizoval pěknou rozlučku - 9.3.2017
Max Mosley: Liberty mělo Ecclestona nechat v F1 - 5.2.2017

Reklama