clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Závodní stevardi by měli být méně aktivní

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 20.1.2016, 08:36

počet komentářů: 4
z toho nových:
poslední: 24.1.2016 13:47


Během širší diskuse na setkání v Ženevě se členové Strategické skupiny F1 a Komise F1 shodli v názoru, že závodní stevardy je třeba požádat o méně zásahů do soubojů na trati a tedy i méně trestů za menší incidenty.

Šéfům týmů se nelíbí především trestání jezdců po neúspěšných odvážnějších pokusech o předjetí, které se v posledních letech začaly označovat za "příliš optimistické". Navíc, jezdcům už nehrozí pouze trest průjezdu boxovou uličkou, "stop & go" a sekundy přičteny ke konečnému výsledku. Už druhý rok se za incidenty rozdávají i trestné body, a pokud jich některý jezdec nasbírá během 365 dnů 12 a více, nebude mu dovoleno odstartovat do nejbližší velké ceny.

Kvůli tomuto už avizoval "opatrnější" začátek sezóny mladý Max Verstappen, který si loni vysloužil uznání za pár velmi povedených předjížděcích manévrů, ale zároveň nasbíral i nejvíce trestných bodů. Na kontě jich má již 8 a první se mu mají smazat až v květnu. Za méně přísné tresty dlouhodobě lobbuje například i Pastor Maldonado, zřejmě nejtrestanější jezdec posledních dvou sezón, přestože většinou šlo menší tresty za menší incidenty, které se většinou obešly bez trestných bodů.

Pokud bude souhlasit i Světová rada motorsportu, budou zřejmě stevardi letos před závody instruováni, aby si penalizace i trestné body šetřili pro úmyslně kolidující jezdce nebo velmi nesportovní chování, například vytlačování soupeře z trati.

Zdroj: motorsport, Foto: Lotus

Reklama

Komentáře ke článku

  juras - williamsquick.cz
24.1.2016 13:47
 
...opuštění závodní dráhy...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Vznikl tým China F1 Racing - 22.6.2017
Ploutve, T-křídla a Halo dostaly červenou - 26.4.2017
Síně slávy budou v Paříži a Ženevě - 4.4.2017
Nové motory F1 budou jednodušší a hlučnější - 2.4.2017
Evropský parlament odsouhlasil vyšetřování F1 - 19.2.2017

Reklama