clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

2. února se bude rozhodovat o budoucnosti pneumatik

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 28.1.2016, 09:41

počet komentářů: 5
z toho nových:
poslední: 29.1.2016 18:11


Pirelli už má dost nejednotnosti v F1 a chce, aby mu 2. února bylo jasně řečeno, jaké pneumatiky má začít vyvíjet pro sezónu 2017. Pro tento rok dostalo úkol vyrobit rychleji degradující pneumatiky, aby byli jezdci opět nuceni absolvovat minimálně dvě zastávky v boxech v každé velké ceně. Jezdcům se však tento přístup nelíbí a veřejně požádali o návrat ke konzervativnějším, rychlejším a prý i bezpečnějším pneumatikám, jaké se používaly před rokem 2011.

"Jsme připraveni začít dělat na tom, co tento sport chce. Potřebujeme ale, aby se jezdci, týmy a promotér dohodli," řekl Paul Hembery, sportovní ředitel Pirelli. "Potřebujeme znát směr a v návaznosti na něj i možnost testovat nová řešení."

Podle rozhovoru BBC s Berniem Ecclestonem se zdá, že změna přístupu k pneumatikám bude mít i jeho podporu. Na "milión procent" souhlasí s tím, že jezdci by měli “jezdit celou dobu naplno“ a už o tom prý i mluvil s vedením Pirelli. F1 by se také neměla zdráhat dovolit špičkovým týmům testovat nové pneumatiky s novými vozy.

"Pirelli se mnou stoprocentně souhlasí. To je to, o co žádají - špičkový tým se špičkovými jezdci a ne tým, který nebude moci zatlačit až na limit a s jezdcem, který by to ani nedokázal."

V současnosti platná smlouva mezi F1 a Pirelli vyprší na konci této sezóny, ale Pirelli už má novou s platností do roku 2019. V přímém souboji porazilo Michelin.

"Oni (Michelin) chtěli F1 ovládat. Chtěli nám říkat, co máme dělat," vysvětlil Ecclestone.

Zdroj: bbc, Foto: Pirelli

Reklama

Komentáře ke článku

  Jirka_1 - nezadán
29.1.2016 18:11
 
A kam? Ony mají nožičky?
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Šéfové F1 se dohodli, že se dohodnou do konce února - 3.2.2016
Bernie Ecclestone se dohodl s Pirelli - 12.10.2015

Reklama