clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

U Toro Rosso jde vše podle plánu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 28.1.2016, 13:47

počet komentářů: 0


Technický ředitel Toro Rosso je přesvědčen, že pozdní uzavření smlouvy na motory Ferrari nebude mít negativní dopad na konkurenceschopnost v blížící se sezoně.

"Zdržení způsobené odkládáním podpisu kontraktu s dodavatelem motorů bylo nakonec méně dramatické, než se zdálo být. Veškeré práce probíhají podle plánu," řekl James Key Autosprintu. Navíc, investovaná práce by se měla vyplatit, protože vůz bude pohánět lepší motor.

"Jediným vážnějším problémem byly odlišné vlastnosti nové pohonné jednotky, takže nebylo jednoduché dostat ji do našeho vozu. Od motoru Renault se neliší pouze velikostí a konfigurací, ale rozdílné jsou i nároky na chladicí systém a elektroniku. Kompletně jsme proto museli přepracovat zadní část vozu.

V roce 2015 jsme měli poměrně efektivní vůz a náš hlavní problém se týkal pohonné jednotky. Teprve teď, když máme informace o motoru Ferrari, jsme si uvědomili, jak moc jsme v této oblasti zaostávali."

Jelikož Ferrari už nemělo volné kapacity, Toro Rosso získalo smlouvu pouze na motory loňské specifikace, takže oproti Scuderii, Sauberu a Haasu bude v nevýhodě, která se může během sezóny ještě zvětšovat. Očekávání jsou ale přesto vysoká a tým má před sebou stejný cíl, jako v sezónách 2015 a 2014. Menší z týmů Toro Rosso chce obsadit páté místo Poháru konstruktérů.

"Naši jezdci byli již minulý rok skvělí, ale dopustili se pár chyb. To je pochopitelné, vždyť byli v F1 noví, ale letos od nich očekávám ještě lepší výkony a už se nepřijímají žádné výmluvy. Všichni chápou, že potřebujeme lepší výsledky. Když jsem přestupoval ze Sauberu, netušil jsem, že je tento tým tak velký, protože vždycky byl ve stínu Red Bullu.

Máme vysoká očekávání a všichni dobře víme, že potřebujeme lepší výsledky. Nemůžeme bojovat s Williamsem, ale nevím, proč bychom nemohli porazit Force India. A Sergio Pérez se loni dostal na pódium, takže bychom se tam možná mohli dostat i my. Ale dosáhnout našeho cíle, páté místo, nebude jednoduché."

Zdroj: planetf1

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Toro Rosso při designování vozu jenom hádalo - 7.3.2016
Key: Vozy budou hezčí - 18.12.2014
James Key: Naše bodové konto je žalostné - 19.8.2014
Toro Rosso v Barceloně nasadí jen část vylepšení - 6.5.2014

Reklama