clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Ferrari: Dodávat motory Red Bullu by bylo nebezpečné

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 29.1.2016, 19:21

počet komentářů: 20
z toho nových:
poslední: 1.2.2016 23:22


Christian Horner během ledna prozradil, že uzavření dohody o dodávání motorů Mercedes Red Bullu překazil přímo Toto Wolff. Šéf továrního týmu Mercedesu následně ani nezapíral, že tak učinil kvůli ochraně vlastního týmu, jelikož vozy Red Bulu s výkonnými motory by mohly být velmi tvrdou konkurencí. Wolff však není jediný, kdo myslí v první řadě na tovární tým. Prezident Ferrari odmítl peníze Red Bullu ze stejného důvodu.

"My jsme se museli vypořádat se slabými místy v naší vlastní struktuře a dohnat technologický odstup, takže zavázat se k dodávce rovnocenných pohonných jednotek týmu, který je schopný navrhnout velmi dobré šasi, by ohrozilo úspěchy Ferrari," řekl Sergio Marchionne.

"Mým hlavním úkolem je podporovat a chránit Ferrari. Nezajímá mě, jestli bychom s Red Bullem mohli porazit Mercedes. Že někdo jiný může s naším motorem porazit Mercedes, to pro mě není argument. Já chci, aby vyhrávalo Ferrari. Víme, že Red Bull umí postavit dobré šasi. Se Sebastianem Vettelem nás zničili a vyhrávali tituly."

Red Bull se prý nemůže dovolávat spravedlivého soutěžení, protože není nic spravedlivé na tom, když si koupí draze vyvíjený motor za cenu nastavenou pro soukromé týmy.

"Pokud Red Bull investuje velkou částku do vývoje vozu a pak od nás dostane pohonnou jednotku za cenu, která neodráží naše investice do vývoje, tak vznikne nepoměr, který se pak může projevit na trati. Proto o takový obchod nemáme zájem."

Zdroj: autosport

Reklama

Komentáře ke článku

  juras - williamsquick.cz
1.2.2016 23:22
 
To co Nicovi Rosbergovi chybí do talentu jeho otce...to dohání pracovitostí a větší technickou vyspělostí.
 
Tak to vidím já...
 
Nico Rosberg může být šampionem, letošní rok podle mě může být rozhodující. Pokud nechytí příležitost za pačesy může se mu stát že v něm vyhasne jiskra.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Marchionne očekává okamžitou reakci Scuderie - 19.7.2017
Ferrari se potřebuje zapojit do Formule E - 31.3.2017
Marchionne: Už bylo načase - 27.3.2017
Marchionne: Rozpočtový strop nebude fungovat - 22.12.2016
Ferrari se bude ohlížet po jiných jezdcích - 21.12.2016

Reklama