clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Gutiérrez: Přestup do Ferrari byl velký risk

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 30.1.2016, 14:05

počet komentářů: 6
z toho nových:
poslední: 31.1.2016 02:54


Když jezdec jednou začne závodit v F1 a pak se zase ztratí z očí, většinou se už nedokáže vrátit zpět. Esteban Gutiérrez však patří k těm šťastnějším a po roce v pozici náhradníka Ferrari se vrací na starty velkých cen. V Austrálii ho uvidíme sedět ve voze amerického týmu Haas F1 úzce spolupracujícího s Ferrari. 24letý Mexičan je rád, že se mu vyplatil riskantní krok.

"Pravděpodobně to byl největší risk, jaký jsem v životě udělal," řekl Gutiérrez. "Ale občas musíte překonat strach a zariskovat a já jsem svůj strach překonal. Věděl jsem, že to je riskantní, ale také jsem to vnímal jako příležitost. A roli sehrálo taky to, že do svého týmu mě chtělo Ferrari.

Stanovil jsem si tedy pevné krátkodobé cíle směřující zpět k závodní sedačce hned v dalším roce. Samozřejmě jsem s nadějí hleděl směrem k Haasu a mému vztahu s Ferrari. Snad mi to otevře ještě další příležitosti, tentokrát vedoucí na vrchol F1."

Ferrari nakonec Gutiérrezovy služby nepotřebovalo, ale rok 2015 přesto nebyl zbytečně prosezený na lavičce náhradníků. Kromě naděje, že se jednou vrátí zpět jako závodní jezdec, si odnáší i cenné poznatky získané pozorováním Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena při práci se zbytkem týmu.

"Vždycky jsem rád, když dostanu příležitost učit se od jiných. Bylo pro mě důležité, že mi nabídli úžasnou příležitost podívat se na věci z odlišné perspektivy. Mohl jsem se učit od nejlepších. Nejlepších inženýrů, nejlepších jezdců Kimiho a Sebastiana i nejlepšího šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho, skutečně úžasného člověka, i všech ostatních skvělých lidí v týmu."

Zdroj: autosport

Reklama

Komentáře ke článku

  hyenaSK - bodka13hotmail.com
31.1.2016 02:54
 
mozno znici grozana
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ericsson by chtěl přestoupit do lepšího týmu - 17.8.2017
Wehrleinova budoucnost v ohrožení - 4.8.2017
Sauber má být cvičištěm pro budoucí jezdce Ferrari - 1.8.2017
Sauber se už dohodl s Ferrari - 28.7.2017
Sauber nebude jezdit s motorem Honda - 28.7.2017

Reklama