clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Maldonado možná Wehrleinovi otevřel cestu do Manoru

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 2.2.2016, 18:06

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 20.1.2017 05:27


Hned v první únorový den jsme se dozvěděli, že Pastor Maldonado opravdu vynechá přinejmenším sezónu 2016. Jeho manažer Nicolas Todt poskytl krátký rozhovor agentuře Reuters.

"Nevidím žádnou konkrétní příležitost pro tento rok. Pokusíme se vrátit v roce 2017," řekl Todt.

Dosud nebylo potvrzeno, že Maldonado odchází kvůli škrtům v rozpočtu jeho sponzora PDVSA. Todt pouze řekl, že nedodržení smlouvy nebude mít soudní dohru.

"Nechci zacházet do detailů smlouvy. Dohoda s Renaultem byla zrušena v přátelském stylu. Žádný hněv, byli docela féroví."

Přestupový trh je již téměř uzavřený, ale přece jen jsou tu ještě dva neobsazené vozy týmu Manor.

"O Manoru jsme ani neuvažovali. Po pěti letech ve Williamsu a Lotusu… Při vší úctě k Manoru, pro Pastora by to nemělo žádný smysl."

Místo v nejslabším týmu minulé sezony je ale lákavé pro mladé jezdce a podle informací webu Motorsport na něj měl zálusk Kevin Magnussen, ale ten by měl být zítra oficiálně potvrzen jako Maldonadův náhradník u Renaultu. Místo je tedy volné a prý prudce stoupla šance, že se s Manorem dohodne Mercedes a tuto sezónu v jednom z vozů uvidíme Němce Pascala Wehrleina.

A jak pomalu usedá prach, oznamují se i jména testovacích a vývojových jezdců. Renault prý zítra oznámí najmutí Estebana Ocona jako třetího a náhradního jezdce. V týmu francouzské automobilky tak bude alespoň jeden francouzský pilot, což nejspíš bude zároveň znamenat jeho vyřazení z juniorského programu Mercedesu.

Svou jezdeckou sestavu již doplnil Williams, který se na konci minulé sezony rozloučil s testovací jezdkyní Susie Wolffovou i náhradníkem Adrianem Sutilem. Alex Lynn by měl zůstat na místě třetího jezdce, místo vývojového jezdce získal Lance Stroll a Williams sestavu doplňuje ještě o zkušeného Garyho Paffetta, bývalého testovacího jezdce McLarenu, který má týmu pomáhat prací v simulátoru.

Force India má nového vývojového jezdce. Je jím Rus Nikita Mazepin, syn miliardáře Dmitrije Mazepina, vlastníka Uralchemu.

Zdroj: motorsport,reuters

Reklama

Komentáře ke článku

  Phyllisdet - virginiar93simplemailserver.bid
20.1.2017 05:27
 
wh0cd656555 for more info arimidex diclofenac dr sildalis prednisone cymbalta cost
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama