clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Mercedes nevylučuje vstup další automobilky

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 8.2.2016, 09:20

počet komentářů: 5
z toho nových:
poslední: 8.2.2016 20:39


F1 pomalu ruší plány na postupné zmrazování vývoje hybridních turbomotorů V6 a plánuje úplné uvolnění vývoje během zimy i v průběhu sezóny. Šéf motorového oddělení týmu Mercedes je přesvědčený, že nejen jeho současní soupeři mohou dotahovat výkonnostní ztrátu, ale do sportu by mohla přijít i další automobilka. Náklady na vývoj hybridních technologií mohou být vysoké, ale získané poznatky a zkušenosti se dají využít při výrobě silničních automobilů.

"Předchozí motory, atmosférické V10 a V8 s 20 až 19 tisíc otáčkami za minutu, se používaly pouze v F1. Nic podobného se nepoužívalo ani v jiných šampionátech, natož v cestovních vozech," řekl Andy Cowell.

"Ještě pořád se máme co učit od lidí z Daimleru (mateřské společnosti Mercedesu), ale nyní je to dialog a technologie proudí oběma směry. Nadále si bereme kousky nové technologie a jiné kousky posíláme Daimleru. Formule 1 s touto sadou pravidel by měla být zajímavá pro další výrobce. Tohle by je mělo přilákat."

Detailnější pravidla navíc vylučují možnost, že se výrobce vydá zcela špatným směrem a celý nákladný projekt bude muset hodit do koše.

"Všechno se dá. Potřebujete lidi se správnými ambicemi a postojem, potřebujete mít správné dodavatele a také potřebujete čtyři nebo pět dynamometrů, ale není to nemožné a jistě jednodušší, než v éře motorů V8 nebo V10.
Na začátku století se předpisy vešly na jednu stranu a nyní mají 18 stran a mnoho věcí je tak předem daných. Před 20 lety jste se museli například rozhodnout, kolik bude mít váš motor válců, ale teď je to dáno pravidly.
"

Zdroj: crash

Reklama

Komentáře ke článku

  api - apipobox.sk
8.2.2016 20:39
 
V 1996 V12 už nebol, ale pravidlá ho nezakazovali.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Mercedes potřebuje více přítlaku - 20.8.2017
Staré motory se už nikdy nevrátí - 14.8.2017
Hamilton by rád závodil za Williams nebo Ferrari - 14.8.2017
Wehrlein: Mercedes teď musí upravit juniorský program - 13.8.2017
Ocon: Bez Wolffa bych pracoval v mekáči - 13.8.2017

Reklama