clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Sørensen: Carmen Jordá byla o 12 sekund pomalejší

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 9.2.2016, 16:30

počet komentářů: 13
z toho nových:
poslední: 13.2.2016 13:16


Marco Sørensen byl jedním z testovacích jezdců Lotusu a týmu pomáhal hlavně prací v simulátoru, kde se mohl setkat i s jednou z mála žen oblékajících overal jezdce F1 - Carmen Jordá. Zatímco Dán už v týmu odkoupeným Renaultem není, Jordá zůstává ve spojení s Renaultem a možná bude podporována v nějaké jiné závodní sérii. A to se Sørensenovi zdá více než nespravedlivé.

"V simulátoru byla o 12 sekund pomalejší, ale slízla smetanu," postěžoval si Sørensen, který loni kromě GP2 závodil i ve vytrvalostních závodech WEC s vozem kategorie LMGTE. "Během posledních dvou let jsem v simulátoru strávil 60 dní, co je přibližně stejně, jako Kevin (Magnussen, jeho krajan) u McLarenu. Cítil jsem se být využíván a to až do té míry, že jsem raději odešel."

25letý jezdec se ještě nevzdal snu postavit se na start velké ceny F1, ale v současné době se tam nemá jak dostat. Volnou sedačku si těžko hledají i vítězové GP2, z vytrvalostních závodů je do F1 daleko a nemá sponzora, který by mu místo koupil.

"Nemohl jsem přijít s 50 miliony (dánských) korun (181 mil. českých korun) a jak jsem slyšel, to je startovací balíček pro toho, kdo si chce koupit sedačku v F1."

Jako jeden z testovacích jezdců Lotusu byl loni v jednom týmu s Jolyonem Palmerem, který prý ale není tak talentovaný jako jeho nový týmový kolega.

"Bude to těsné, ale podle mě má Kevin více talentu než Palmer."

Zdroj: planetf1

Reklama

Komentáře ke článku

  hyenaSK - bodka13hotmail.com
13.2.2016 13:16
 
ked zrovna nenariekas, ze Rb narieka, napises aj nieco rozumne
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ženská rozepře v zákulisí F1 - 6.8.2015
Rozhovor: Carmen Jordá - 5.4.2015
Lotus má novou testovací jezdkyni - 26.2.2015

Reklama