clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Toro Rosso začne testy v modrém lakování

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 15.2.2016, 21:22

počet komentářů: 0


Jistě si vzpomenete, že kalendář velkých cen sezony 2016 se naposledy upravoval relativně pozdě, Velká cena Austrálie se pojede o dva týdny dříve, než bylo plánováno a kvůli tomu se musí dříve začít i zimní testy. Týmy Red Bullu zároveň až do konce sezony 2015 nevěděly s jistotou, s jakými motory nastoupí do sezóny 2016. Bohatší Red Bull Racing nakonec zůstal u Renaultu, ale menší Scuderia Toro Rosso musela nový vůz přizpůsobit pohonné jednotce od Ferrari.

Italská stáj je přesto celou zimu odhodlána nepřijít ani o jeden testovací den a zřejmě se jí to podaří, přestože první polovinu testů absolvuje s vozem narychlo nalakovaným namodro.

"Vůz bude modrý,“ odpověděl dnes Franz Tost na otázku ohledně lakování nového vozu. "Oficiálně vůz představíme až 29. února, protože všechno děláme na poslední chvíli. Nechceme nic zanedbat ani při lakování, proto raději vůz představíme později."

Motor Ferrari nainstalovaný do nového vozu STR11 by se měl rozeznít ještě dnes, takže účast v Barceloně by neměla být ohrožena.

"V F1 se nikdy nevyhnete dvěma problémům. Neustále vám dochází čas a nikdy nejdete přesně podle plánu. Tomu se nevyhnete, takže to pro nás není nic nového. Jenže, loni jsme dlouho nevěděli, jaký motor budeme používat. Proto jsme se trochu opozdili, ale naši lidé odvedli fantastickou práci. Vůz je téměř připravený. Myslím, že dnes ho nastartujeme a nebudeme ani trochu pozadu, takže myslím nehrozí, že bychom zmeškali první test."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Také Toro Rosso už ukázalo svůj vůz - 26.2.2017
Toro Rosso prozradilo datum odhalení nového vozu - 7.2.2017
Toro Rosso přechází na třísměnný provoz - 14.1.2017
Tost varuje: F1 musí začít šetřit - 29.12.2016
F1 má příliš mnoho závodů v Evropě - 23.12.2016

Reklama