clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Daniel Ricciardo musí zhubnout

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 18.2.2016, 19:10

počet komentářů: 6
z toho nových:
poslední: 28.1.2017 10:55


Daniel Ricciardo prozradil, že mu jeho tým poradil výrazně zhubnout. Sportovec, na kterém byste beztak těžko hledali nějaké tukové polštářky, dostal na začátku roku úkol zbavit se pěti kilogramů své tělesné hmotnosti.

"Od Vánoc jsem zhubl už 3 kilogramy a další 2 mě ještě čekají," přiznal Australan s výškou 178 centimetrů. "Hubnutí není zrovna zábavné, ale kdybych si myslel, že to pro mě nebude dobré, tak bych to nedělal. Ale vím, že to půjde.
Není to jen to, co jsem přibral přes Vánoce, protože jsem samozřejmě nepřibral 5 kilo. S hmotností
(nového) vozu jsme se ale dostali na hranu a byli jsme upozorněni (on a o 3 centimetry nižší Daniil Kvjat), že bychom měli být o trochu štíhlejší než loni. Tak trochu se vracíme do roku 2014."

Sezóna 2014 byla první sezonou s novými velkými a těžkými hybridními pohonnými jednotkami a inženýrům se při tvorbě pravidel pro tuto sezónu nepodařilo správně odhadnout jejich hmotnost. Na příliš nízko stanovenou minimální hmotnost vozu i s jezdcem tehdy doplatili hlavně vyšší jezdci, kteří se museli vzdát několika kilogramů svalstva.

Vývoj vozů i pohonných jednotek však od té doby pokročil a jezdcům pomohlo i zakázání systému FRIC, díky čemuž vozy přišly o část své hmotnosti. K definitivní nápravě došlo po skončení sezóny 2014, kdy byla minimální hmotnost zvýšena o 10 kilogramů a od té doby jsme již o tomto problému neslyšeli. Přesto se nový vůz Red Bullu z nějakého důvodu dostal blízko k limitu.

"Je tam určitá hranice. Pokud mohu zhubnout na 67 - 68 kilogramů a zůstat zdravotně v pořádku, tak je to OK. Ale už jsem blízko hranice. Už nebudu moci jít níž a nadále podávat stoprocentní výkony. Není to snadné, ale nyní se více zajímám o věci kolem výživy i ohledně tréninku. Dozvídám se nové věci o svém těle a vynasnažím se být efektivnější ne jen při tréninku, ale i ve voze."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  Caseyicels - aimeeolsonhostingninja.men
28.1.2017 10:55
 
wh0cd379855 nexium without prescription toradol without a prescription Cephalexin strattera cost buspar
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Red Bull již není králem aerodynamiky - 14.4.2017
Verstappen se těší z nečekaného pódia - 9.4.2017
Ricciardo prozradil největší nedostatek Red Bullu - 7.4.2017
Ricciardo by už nejraději seděl v letadle - 26.3.2017
Ricciarda zaskočila zuřivost jeho vozu - 25.3.2017

Reklama