clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Ricciardo: Jezdci chtějí ochranu hlavy

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.2.2016, 08:10

počet komentářů: 32
z toho nových:
poslední: 23.2.2016 13:28


Času do konce měsíce ubývá, ale Daniel Ricciardo doufá, že se podaří včas odsouhlasit novou ochranu hlavy jezdce už pro sezónu 2017. Mělo by jít o ochrannou konstrukci připomínající svatozář nad hlavou jezdce, která by hlavu ochránila před letícími předměty, jako menší díly vozů nebo těžké pneumatiky po haváriích. Podle Ricciarda má tento kompromis, při kterém monopost zůstane otevřený a zároveň bude jezdcova hlava lépe chráněna než dosud, podporu většiny jezdců a žádné odpůrce.

"Hlava jezdce je již poslední docela snadno zranitelná část těla," řekl Australan. "Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by byl proti této ochraně. Jistě, někteří lidé možná nemají žádné stanovisko, ale většina lidí vám řekne, že to chce.

Nejprve to byl Jules (Bianchi), po něm Justin (Wilson), už se z toho stává tradice. A proč? Když to bude jen malá "svatozář", tak si na to lidé během jednoho nebo dvou závodů zvyknou a už to nebude nic nenormálního."

Ricciardův šéf, Christian Horner, v jednom z rozhovorů prozradil, že Red Bull vypracoval vlastní koncept, který hodlá nabídnout Mezinárodní automobilové federaci a ostatním týmům jako alternativu k "svatozáři" od Mercedesu. Obrázky jsme neviděli, ale mělo by jít o ochranný kryt z karbonu a skla, nejspíš takového, jaké chrání piloty stíhaček.

Zdroj: motorsport,pitpass

Reklama

Komentáře ke článku

  Roberto - WWW.Robertozoznam.sk
23.2.2016 13:28
 
Tak, úplne som tú tvrdosť síce neskúšal, ale taký moj dojem že znižili aerodynamicky aj mechanický odpor maximálne ako vedeli. Pretekom to ale nevadí a ako sa len trošku otvoril vývoj, už je to zaujímavé aj v tomto rozmere, ako niektorí optimisti padli na nos a Renault to valcuje. Blbé je, že by to chcelo nejaký prielom v batériách a na ten sa čaká už strašné roky a všetky nové technológie fungujú iba na papiery...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Red Bull naznačil svoje možnosti - 28.7.2017
Verstappen měl po závodě ještě před nárazem - 9.7.2017
Red Bull bude přivolávat déšť - 8.7.2017
Velká cena Ázerbájdžánu pohledem Pirelli - 26.6.2017
Ricciardo má za sebou dlouhý náročný závod - 12.6.2017

Reklama