clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Christian Horner je proti zrušení žetonů

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.2.2016, 09:03

počet komentářů: 12
z toho nových:
poslední: 31.1.2017 21:03


Christian Horner varuje, že úplné odstranění žetonového systému a umožnění neomezeného vývoje motorů i celých pohonných jednotek, naplánované na sezónu 2017, povede k šílenému utrácení a vytvoří v F1 ještě nezdravější prostředí.

Všechny čtyři automobilky vyrábějící motory pro F1 se s FIA dohodly na odstranění žetonového omezení vývoje pohonných jednotek. Ferrari, Renault a Honda si od toho slibují rychlejší dohonění dominantního Mercedesu, zatímco německá automobilka nechce dostat nálepku někoho, kdo se uměle udržuje ve výhodě. Má se za to, že FIA s uvolněním vývoje souhlasila výměnou za souhlas automobilek se zavedením maximální ceny pohonných jednotek pro zákaznické týmy.

"Nedokážu pochopit, že chtějí totálně zrušit žetony a kompletně otevřít vývoj," řekl Horner. "Pro sport to nemůže být dobré, protože to jen znovu zvýší výdaje série a nemyslím, že by to pomohlo zdravé konkurenci. Tvůrce pravidel (FIA) snad v pravý čas přijde s pár jasnými pravidly."

Na otázku, zda Mercedes může s volnýma rukama a množstvím zdrojů ještě zvětšit svůj náskok, Horner odpověděl: "Nemyslím si, že je to o jednom nebo druhém výrobci, ale pokud se nyní rozpoutá šílené utrácení, bude to zdravé prostředí?

Na straně vozu máme například velmi přísná omezení. Máme omezený počet hodin ve větrném tunelu a můžeme dělat jen omezené množství simulací v CFD. Podle mě není rozumné dovolit (výrobcům motorů), aby testovaly libovolný počet motorů na libovolném počtu dynamometrů a neomezeně vyvíjely."

Odstranění žetonů by se mělo do pravidel dostat ještě v průběhu února, protože od března bude k úpravě zapotřebí souhlasu všech týmů.

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  DorothyDew - maplehostnow.men
31.1.2017 21:03
 
wh0cd366608 rogaine with minoxidil generic advair online buy antabuse toradol revia levitra amitriptyline lasix celebrex sildalis online
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Red Bull ukázal svůj vůz s dírou v nose - 26.2.2017
Horner: Technika by měla být vedlejší - 31.1.2017
Red Bull potvrdil příchod Exxonu - 2.12.2016
TAG Heuer zůstane motorovým partnerem Red Bullu - 26.11.2016
Kvalifikační režim je největší výhodou Mercedesu - 28.10.2016

Reklama