clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Christian Horner je proti zrušení žetonů

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.2.2016, 09:03

počet komentářů: 11
z toho nových:
poslední: 20.2.2016 08:10


Christian Horner varuje, že úplné odstranění žetonového systému a umožnění neomezeného vývoje motorů i celých pohonných jednotek, naplánované na sezónu 2017, povede k šílenému utrácení a vytvoří v F1 ještě nezdravější prostředí.

Všechny čtyři automobilky vyrábějící motory pro F1 se s FIA dohodly na odstranění žetonového omezení vývoje pohonných jednotek. Ferrari, Renault a Honda si od toho slibují rychlejší dohonění dominantního Mercedesu, zatímco německá automobilka nechce dostat nálepku někoho, kdo se uměle udržuje ve výhodě. Má se za to, že FIA s uvolněním vývoje souhlasila výměnou za souhlas automobilek se zavedením maximální ceny pohonných jednotek pro zákaznické týmy.

"Nedokážu pochopit, že chtějí totálně zrušit žetony a kompletně otevřít vývoj," řekl Horner. "Pro sport to nemůže být dobré, protože to jen znovu zvýší výdaje série a nemyslím, že by to pomohlo zdravé konkurenci. Tvůrce pravidel (FIA) snad v pravý čas přijde s pár jasnými pravidly."

Na otázku, zda Mercedes může s volnýma rukama a množstvím zdrojů ještě zvětšit svůj náskok, Horner odpověděl: "Nemyslím si, že je to o jednom nebo druhém výrobci, ale pokud se nyní rozpoutá šílené utrácení, bude to zdravé prostředí?

Na straně vozu máme například velmi přísná omezení. Máme omezený počet hodin ve větrném tunelu a můžeme dělat jen omezené množství simulací v CFD. Podle mě není rozumné dovolit (výrobcům motorů), aby testovaly libovolný počet motorů na libovolném počtu dynamometrů a neomezeně vyvíjely."

Odstranění žetonů by se mělo do pravidel dostat ještě v průběhu února, protože od března bude k úpravě zapotřebí souhlasu všech týmů.

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  Roberto - WWW.Robertozoznam.sk
20.2.2016 08:10
 
Mne by sa tiež nepáčilo dorovnanie motorov, píšem iba, že postoj Red Bullu chápem, nie je v ich záujme aby boli medzi motormi väčšie rozdiely ako medzi vozmi, takže z ich strany dáva zmysel tlačiť aby bolo buď všetko rovnaké alebo vývoj všetkého rovnako otvorený. Z pohľadu chudobnejšieho tímu je to iné, keďže manor bude môcž mať extrémne drahý motor za 12 melónov a na strane vozu bude iba rovnako obmedzený ako Red Bull alebo Ferrari.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Nové motory budou mít twin-turbo, potvrdil Horner - 17.8.2017
Red Bull přišel o dva měsíce vývoje - 11.8.2017
Red Bull odstranil problém s korelací dat - 24.6.2017
Red Bull čekají tři náročné závody - 4.6.2017
Red Bull z neúspěchů viní také Pirelli - 21.5.2017

Reklama