clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Williams ukázal FW38

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.2.2016, 09:45

počet komentářů: 22
z toho nových:
poslední: 22.2.2016 19:32


Williams nečekaně předběhl Ferrari a jako první ukázal svůj vůz pro sezónu 2016. Nový vůz týmu z Grove nese jméno Williams Mercedes FW38 a designem barev se od svého předchůdce prakticky neliší. Stejný se zdá být i nos monopostu, ale ten se, stejně jako všechno ostatní, může během testů změnit. Výrazně odlišné jsou bočnice i otvory vedoucí vzduch do chladicího systému. Podle výběru úhlů, z nichž byly fotografie pořízené, může další větší změny ukrývat zadní část vozu.

"Dvěma třetími místy v poháru konstruktérů si Williams začal opět upevňovat svou pozici mezi předními týmy. To je vzhledem k množství zdrojů našich soupeřů ohromný úspěch. I udržení této pozice by bylo výzvou, ale my jsme odhodláni dál se zlepšovat, protože spokojeni můžeme být pouze s vítězstvími," píše se v doprovodném textu od Franka Williamse, 73letého šéfa a zakladatele týmu.

"Do sezony 2016 jsme si udrželi velmi stabilní složení týmu. Pro Felipeho (Massu) a Valtteriho (Bottase) to bude třetí společná sezóna. Výborně spolupracují a oba mají ideální kombinaci rychlosti a konzistence. I náš technický tým zůstal velmi konzistentní, což bude naší výhodou. Máme k dispozici některé z nejlepších mozků v F1."

Felipe Massa: "Zisk třetího místa mezi konstruktéry dva roky po sobě je skvělým úspěchem a přináší s sebou velká očekávání a jsem nadšený, že to budeme moci využít v nadcházející sezóně. Tým v továrně pracoval na novém voze velmi tvrdě a hodně času jsme strávili zkoumáním oblastí, které potřebovaly zlepšení."

Valtteri Bottas: "Tohle je vždy velmi zajímavé a vzrušující období roku, protože máme nový vůz a nevíme se dočkat chvíle, kdy ho vypustíme na trať, získáme první dojmy a vyzkoušíme jeho rychlost. Byla to dobrá zima a podle toho co vím, jdeme správnou cestou."

Vůz bude pohánět nová pohonná jednotka Mercedesu PU106C Hybrid a nadále si vyrábí vlastní převodovku. Na trati ho 22. a 23. února vyzkouší Valtteri Bottas a pak bude dva dny v rukou Felipeho Massy.

 

 

foto v plné velikosti: 01, 02

Zdroj: williams

Reklama

Komentáře ke článku

  hyena - homopapouchnezadan.cz
22.2.2016 19:32
 
Vidim, ze tvoja slovna zasoba je obmedzena na ctrl+c ctrl+v
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Williams a Honda, to byla jenom fáma - 21.6.2017
Williams-Honda a McLaren-Alfa Romeo? - 19.6.2017
Lowe by dal přednost rozpočtovému stropu - 16.6.2017
Stroll jel skvěle, Lowe kráčel ke stupňům vítězů - 13.6.2017
Stroll je skvělý, ale potřebuje více času - 6.6.2017

Reklama