clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Williams v zimě zlepšoval rychlost v pomalých zatáčkách

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.2.2016, 12:02

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 19.2.2016 22:19


Pat Symonds je technickým ředitelem Williamsu a tudíž dostal za úlohu vysvětlit fanouškům, jakým směrem se v zimě ubíral vývoj a co mají očekávat od FW38.

"FW37 byl velmi efektivní vůz, takže jsme se soustředili na odhalování oblastí, které bychom mohli zlepšit, aniž bychom o tuhle efektivnost přišli. Není tajemstvím, že FW37 nebylo při nižších rychlostech tak dobré jako při vyšší rychlosti. Proto jsme věnovali hodně času odhalování příčiny tohoto problému a následně dělali změny. Věřím, že povedou ke zlepšení," vysvětlil Pat Symonds.

Loni Williams získal třetí místa na rychlých okruzích v Kanadě, Rakousku, Itálii a Mexiku a dobré výsledky si odvážel i ze středně-rychlých okruhů, zatímco ze závodů v Monaku a na Hungaroringu si neodnesl ani jeden bod. Williams trápí také náhlá ztráta rychlosti v loňské Velké ceně Velké Británie, kde jeho jezdci drželi na uzdě rychlejší vozy Mercedesu, ale jen dokud nezačalo pršet.

Pravidla se tuto zimu téměř nezměnila, takže diváci na okruzích možná víc než změny ve vzhledu vozů zaregistrují změnu v jejich zvuku a hlučnosti.

"Diváci budou moci rozeznat změnu ve zvuk motorů, který by měl být trochu ostřejší. Očekáváme, že nové pohonné jednotky budou opět o něco výkonnější a už díky tomu budou dělat o něco větší rámus, ale důležitější asi bude, že obtokový ventil již není napojený na hlavní výfukové potrubí. Díky tomu by se měla hlučnost motoru zvýšit přibližně o 12 procent a navíc se to může občas postarat o docela dramatické zvuky, které si všichni spojujeme s výkonnými turbomotory."

Zdroj: williams

Reklama

Komentáře ke článku

  juras - williamsquick.cz
19.2.2016 22:19
 
Doufám že mákli...pokud skutečně dokázali odstranit ve větší míře slabiny loňského auta...pak budou bojovat v top 3.
 
Ale to je otázka...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Williams se již soustředí na vývoj nového vozu - 23.5.2016
Williams přiznává strategickou strnulost - 24.4.2016
Symonds si užívá svobodnější volbu pneumatik - 11.4.2016
Williams přiznává podcenění stáje Toro Rosso - 24.3.2016
Symonds pochybuje o správnosti týmů jako Haas v F1 - 23.3.2016

Reklama