clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Za rychlost Renaultu prý může software

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 23.2.2016, 13:15

počet komentářů: 5
z toho nových:
poslední: 23.2.2016 21:50


Ti, kteří včera čekali vůz nového továrního týmu Renaultu mezi nejlepšími, museli být pohledem na konečnou výsledkovou tabulku nemile překvapeni. Jolyon Palmer obsadil nejspodnější příčku tabulky nejrychlejších kol a za jezdci Manoru a Haasu zaostal o celou sekundu. Rychlost nového vozu s novou pohonnou jednotkou se ale nemohla projevit kvůli softwarové chybě.

"První den byl velkým zklamáním, opravdu náročný. Běžné problémy, jaké se v první den mohou vyskytnout, ale samozřejmě bychom rádi nasbírali mnohem více kilometrů," prozradil nováček Jolyon Palmer.

"Je to velmi nepříjemné. Počet testovacích dnů byl letos snížen z 12 na 8 a v první den jsme nasbírali 37 kol a to není zrovna ideální.

S loňským vozem jsem (jako testovací jezdec) nasbíral slušné množství kilometrů a tenhle vůz je evolucí loňského, takže z něho mám velmi podobný pocit. Ale opravdu jsme v první denmoc nestihli a k testu rychlosti jsme se vůbec nedostali.

Je to frustrující, ale ještě mi zbývají tři dny a to je hodně času na hodně kol. Neměli jsme problém s pohonnou jednotkou, ale se softwarem. Kluci na tom makali celý den."

Palmer už stihl svá slova potvrdit na trati, dnes dopoledne překonal své včerejší maximum o 3 sekundy. Palmer je zároveň jeden z mála jezdců, kteří mohou z vlastních zkušeností odhadnout rozdíl ve výkonu pohonných jednotek Mercedesu a Renaultu.

"Je to znatelný rozdíl. Samozřejmě to není stejně výkonný motor jako od Mercedesu a je to i cítit. Ale jsou tu i výhody - dobré jízdní vlastnosti. Lidé Renaultu odvádějí velmi dobrou práci, ale z hlediska výkonu jednoznačně zaostáváme."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  hyenaSK - bodka13hotmail.com
23.2.2016 21:50
 
Renault pojde hore, celkovo sasi lotusu nebolo tak zle a dokazalo sa pretahovat v strede pola, takze ak si frncuzsky labuznici dali na motore zalezat, co si podla mna dali, ked do toho idu s vlastnym autom, tak urcite pojdu s vykonom len hore, ale to iste podla mna caka aj Haas a McLaren
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Palmer popírá zprávy o ohrožení svého místa u Renaultu - 9.6.2017
Pérez prý uprostřed sezóny přestoupí do Renaultu - 30.5.2017
Renault udělá větší krok než ostatní, doufá Palmer - 5.1.2017
Na nákupech s jezdcem F1 - 12.11.2016
Potvrzeno: Renault si vybral Palmera - 9.11.2016

Reklama