clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Formule 1 je pro Volkswagen příliš nestálá

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 24.2.2016, 16:15

počet komentářů: 2
z toho nových:
poslední: 25.2.2016 18:16


Volkswagen Group nepustí žádnou ze svých značek do F1 minimálně tak dlouho, dokud nebudou stabilní technické předpisy a neskončí nejistota ohledně vlastníků.

Se vstupem do F1 je už léta spojováno Audi, hlavně kvůli tomu, že v mistrovství světa vytrvalostních vozů již uspělo a nyní konkuruje Porsche, další značce spadající do této skupiny. V souvislosti s Volkswagenem se hovořilo i o dodávání pohonných jednotek týmům Red Bull a Toro Rosso a další spekulace může vyvolávat najmutí Stefana Domenicaliho na pozici generálního ředitele automobilky Lamborghini, také člena skupiny Volkswagen.

Volkswagen ale dostal masivní finanční ránu po provalení skandálu s emisemi a nákladný vývojový program pohonné jednotky pro nestabilní F1 v nejbližší době určitě nespustí.

"Momentálně se o Formuli 1 nezajímáme. Situace není dostatečně stabilní, abychom mohli zvažovat takový druh investice," řekl Wolfgang Durheimer, sportovní šéf Volkswagenu.

"Je tu spousta zvěstí o změn předpisů pro oblast motorů i pro podpůrné technologie. Nemůžete se zavázat k něčemu tak drahému a nevidět před sebou 5 let stability. Nemůže hrozit změna pravidel, která by změnila předepsaný počet válců nebo změnila hybridní systém na něco, co bude daleko od vývoje pro silniční vozy."

Nejistotu způsobují i zvěsti o připravovaném prodeji kontrolního podílu ve společnosti vlastnící komerční práva na F1. Bernie Ecclestone střídavě potvrzuje a popírá informace o ochotě CVC Capital Partners prodat sport dostatečně bohatému zájemci i o plánování vlastního odchodu.

"Když zastupujete velkou společnost a uvažujete o velké investici, očekáváte, že budete mít určitý vliv na situaci a také jistotu, že nedojde ke změně vlastníka."

Zdroj: autosport, Foto: DTM

Reklama

Komentáře ke článku

  rerji - nezadán
25.2.2016 18:16
 
Určitě by to byla z tohoto pohledu největší výhra. Každý by byl lepší než Ecclestone
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone zaplatil, aby Jones nezávodil v Jižní Africe - 20.8.2017
2016: Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu - 5.8.2017
Silverstone využilo klauzuli, ukončilo smlouvu - 11.7.2017
Festival rychlosti vzdá hold Berniemu Ecclestonovi - 1.7.2017
Tato nová F1 je vzrušující! - 16.6.2017

Reklama