clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Mercedes ukázal nový nos monopostu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 25.2.2016, 13:45

počet komentářů: 0


Mercedes dnes na svůj W07 nasadil nový nos a vysloužil si tím množství pozornosti. Už loni používaná verze nosu si vysloužila obdivné komentáře, protože nos byl velmi krátký a úzký a přesto dokázal projít přísnými nárazovými testy FIA. Nejnovější verze nosu není o nic větší ani delší, je bez výrůstku, kterým si pomáhá většina konkurence, a je ještě estetičtější. Konkurenty udivuje připojením předního křídla pouze pomocí velmi malých pylonů a překvapivě malé styčné plochy.

Mercedes však musel žurnalistům přiznat, že nový nos možná v takto extrémní podobě nebude moci používat od začátku sezóny. Nárazové testy má sice úspěšně za sebou ale neuspěl v teste ohebnosti, kterými FIA měří flexibilitu předních křídel.

Křídlo Mercedesu se při tomto způsobu uchopení ohýbá více, než dovolují technické předpisy o pohyblivých prvcích aerodynamiky. Vůz by s ním nebyl vpuštěn do závodu, k účasti v testech ale stačí mít v pořádku již zmíněné nárazové testy a ohýbání se Mercedes pokusí odstranit. Jelikož Mercedes novému nosu věnuje vzácné testovací kilometry, pravděpodobně věří, že problém dokáže vyřešit.

Fotografie navíc odhalily tzv. S-šachtu, která začíná poměrně blízko ke špičce nosu. Vzduch zpod vozu je vedený šachtou skrz nos a vypouštěný v horní části směrem k jezdci. Důležité je, že vzduch se takto dostane na vrchní stranu monopostu a zvyšuje efektivitu jeho aerodynamiky. Tento nos je v továrně Mercedesu známý jako Bruce, prý kvůli určitě podobnosti se žralokem z filmové pohádky Hledá se Nemo.

 

 

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Hamilton: Vettel nemá respekt, nebudu s ním mluvit - 26.6.2017
FIA se opět věnuje spalování oleje - 23.6.2017
McLaren opět vsadil na nejměkčí pneumatiky - 20.6.2017
Wolff: Rosberg by se mohl vrátit v červené kombinéze - 15.6.2017
Hamiltonovi je s Bottasem lépe v týmu i na bedně - 15.6.2017

Reklama