clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Mercedes ukázal nový nos monopostu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 25.2.2016, 13:45

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 18.7.2017 22:50


Mercedes dnes na svůj W07 nasadil nový nos a vysloužil si tím množství pozornosti. Už loni používaná verze nosu si vysloužila obdivné komentáře, protože nos byl velmi krátký a úzký a přesto dokázal projít přísnými nárazovými testy FIA. Nejnovější verze nosu není o nic větší ani delší, je bez výrůstku, kterým si pomáhá většina konkurence, a je ještě estetičtější. Konkurenty udivuje připojením předního křídla pouze pomocí velmi malých pylonů a překvapivě malé styčné plochy.

Mercedes však musel žurnalistům přiznat, že nový nos možná v takto extrémní podobě nebude moci používat od začátku sezóny. Nárazové testy má sice úspěšně za sebou ale neuspěl v teste ohebnosti, kterými FIA měří flexibilitu předních křídel.

Křídlo Mercedesu se při tomto způsobu uchopení ohýbá více, než dovolují technické předpisy o pohyblivých prvcích aerodynamiky. Vůz by s ním nebyl vpuštěn do závodu, k účasti v testech ale stačí mít v pořádku již zmíněné nárazové testy a ohýbání se Mercedes pokusí odstranit. Jelikož Mercedes novému nosu věnuje vzácné testovací kilometry, pravděpodobně věří, že problém dokáže vyřešit.

Fotografie navíc odhalily tzv. S-šachtu, která začíná poměrně blízko ke špičce nosu. Vzduch zpod vozu je vedený šachtou skrz nos a vypouštěný v horní části směrem k jezdci. Důležité je, že vzduch se takto dostane na vrchní stranu monopostu a zvyšuje efektivitu jeho aerodynamiky. Tento nos je v továrně Mercedesu známý jako Bruce, prý kvůli určitě podobnosti se žralokem z filmové pohádky Hledá se Nemo.

 

 

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  CharlesMible - paulcarberry1967sgdfhghtj5.world
18.7.2017 22:50
 
wh0cd921010 related site citalopram hbr 20mg antabuse danazol erythromycin motilium where to buy furosemide buy wellbutrin xl
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Mercedes potřebuje více přítlaku - 20.8.2017
Staré motory se už nikdy nevrátí - 14.8.2017
Hamilton by rád závodil za Williams nebo Ferrari - 14.8.2017
Wehrlein: Mercedes teď musí upravit juniorský program - 13.8.2017
Ocon: Bez Wolffa bych pracoval v mekáči - 13.8.2017

Reklama