clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

F1 není připravena na nový formát kvalifikace

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 28.2.2016, 09:09

počet komentářů: 28
z toho nových:
poslední: 1.3.2016 19:50


Boss F1 Bernie Ecclestone prozradil, že nový formát kvalifikace se sice má začít používat již v nadcházející sezoně, ale ne od Velké ceny Austrálie.

V současném systému vypadává na konci první a druhé části kvalifikace skupina nejpomalejších jezdců a deset nejrychlejších postupuje do finálové části, kde bojují o nejlepší místa na startu, v novém systému budou vypadávat po jednom. Aby ale nenastal chaos, bude potřeba vyvinout a otestovat časoměrný software, co se jistě nestihne do 20. března.

"Nová kvalifikace nebude, protože nedokážeme dát včas všechno dohromady," cituje Ecclestona The Independent. "Mělo to být od začátku sezóny, ale to ještě nebudeme mít připravený software. Kvalifikace se proto pravděpodobně změní od Španělska a v Austrálii se pojede podle starých pravidel. Je třeba napsat celý nový software a to není jednoduché."

Několik jezdců se nechalo slyšet, že na starém kvalifikačním formátu nebylo nic špatného a nový nejspíš beztak přinese jen malou změnu. Bernie Ecclestone se přitom snažil prosadit mnohem dramatičtější změnu, se kterou ale zřejmě nesouhlasili šéfové týmů ani FIA.

"Není to to, co jsem opravdu chtěl. Hlavně jsem chtěl promíchat startovní rošt, ať se nejrychlejší chlapík nepostaví na pole position a (po startu) nezmizí všem z dohledu. Vždyť když je rychlý v kvalifikaci, proč by byl pomalý v závodě?

Přišel jsem s velmi jednoduchým návrhem. Chtěl jsem to udělat tak, že kvalifikační formát zůstane beze změn, protože je dobrý. Chlapíkovi na pole position, který vyhrál i předchozí závod, by ale bylo přičteno tolik sekund, že by se musel probojovat celým zatraceným startovním polem, aby se dostal opět do vedení, což by se mu nakonec podařilo. Bylo by vzrušující sledovat to."

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

  juras - williamsquick.cz
1.3.2016 19:50
 
Tak to je...Bernie už by měl jít do důchodu...občas mi to přijde že ani neví co mluví.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone zaplatil, aby Jones nezávodil v Jižní Africe - 20.8.2017
2016: Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu - 5.8.2017
Silverstone využilo klauzuli, ukončilo smlouvu - 11.7.2017
Festival rychlosti vzdá hold Berniemu Ecclestonovi - 1.7.2017
Tato nová F1 je vzrušující! - 16.6.2017

Reklama