clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Magnussen se téměř upsal DTM

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 28.2.2016, 19:45

počet komentářů: 0


Kevin Magnussen řekl, že moc nechybělo a byl by podepsal smlouvu s některým z týmů DTM. V tom případě se mohlo snadno stát, že by nyní nebyl pilotem továrního týmu Renaultu v F1.

"F1 byla samozřejmě na vrcholu mého seznamu a samozřejmě jsem zaklepal na každé dveře a po celou dobu se rýsovaly nějaké příležitosti, ale příležitosti nejsou důvodem k radosti, potřebujete něco skutečné," řekl Magnussen oficiálnímu webu F1.

"Takže jsem riskl i pohled na DTM a dokonce IndyCar! Ve skutečnosti jsem už byl velmi blízko k místu v DTM. Zjistil jsem, že jako alternativa je to docela lákavé. DTM mě vždy určitým způsobem přitahovalo, ale věřte mi, jsem jen rád, že se to nestalo. Jsem rád, že jsem nezpanikařil a nepodepsal smlouvu dříve, než jsem si byl naprosto jistý a že jsem měl odvahu zůstat jen tak sedět a čekat na něco lepšího. A teď mohu říci, že jsem přesně tam, kam jsem se chtěl dostat."

23letý Magnussen má za sebou jednu sezonu v barvách McLarenu a jeho 20letý kolega Jolyon Palmer ještě jen čeká na chvíli, kdy se poprvé postaví na start velké ceny. Tovární tým Renaultu tak bude mít jednu z nejnezkušenějších jezdeckých dvojic v F1.

"Nevím, jestli je takový výběr riskováním. Jak to chápu já, chtějí se držet dlouhodobého plánu a tomu přizpůsobili i výběr jezdců. Kdyby si vybrali mistra světa, jak by to zapadalo do jejich plánu? Podle mě, pokud si plánujete budoucnost, chcete investovat do správných věcí. Najmutí dvou mladých nadějných jezdců, kteří budou moci růst spolu s týmem, to podle mě zní jako dobrý plán."

Zdroj: formula1

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Magnussen reaguje na kritiku od bývalého šéfa - 19.1.2017
Uražený Magnussen odmítl nabídku Renaultu - 11.11.2016
Magnussen prý dostal nabídku jezdit za Haas - 30.10.2016
Magnussen upozorňuje na nedostatky halo - 4.10.2016
Magnussenův vůz hořel kvůli úniku paliva - 30.9.2016

Reklama