clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Nová PJ Renaultu zlepší časy o 0.5 sekundy

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 3.3.2016, 17:32

počet komentářů: 0


Dokázalo motorové oddělení Renaultu v zimě smazat část výkonnostního náskoku Mercedesu a Ferrari? Předsezónní testy tomu sice nenasvědčují, ale Daniel Ricciardo naznačil, že Renault má v rukávu nějaká esa.

"Ještě před zahájením testů jsme věděli, že nedostaneme vše najednou," řekl Australan v rozhovoru pro ESPN. "Není nic nového, že v předsezónních testech má prioritu spolehlivost. Nemá smysl dělat ramena a předvádět všechny koňské síly. V první části testů se objevily drobné problémy, ale obecně postupujeme podle plánu.

Věřím, že nevyužíváme všechen výkon a data to potvrzují. Kvůli spolehlivosti jezdíme velmi konzervativně, ale pokud bude všech osm testovacích dnů dobrých, může už v Austrálii přijít větší krok. Ale ani na začátku sezóny nepoložíme všechna vajíčka do jednoho košíčku. Bude to lepší než loni, ale nečekejte revoluční změnu v prvních závodech sezóny."

Více se dozvídáme z Ricciardova rozhovoru pro web Motorsport: "Řekli nám (Renault), abychom byli konzervativní a od začátku sezóny si moc neslibovali, ale myslím si, že po návratu do Evropy přijde velký update, který nás posune blíže k nejlepším."

Autosport tedy šel vyzpovídat Rémiho Taffina, technického ředitele motorů Renaultu.

"Koncepty jsou na stole, pár věcí se již potvrdilo na dynamometru, takže máme ověřeno, že jsme v zimě našli zlepšení za více než půl sekundy. Zvládli jsme to. Jenže srovnání s Mercedesem nebude tak jednoduché. Nechtějí ukázat své karty a na stůl je zřejmě položí až v Q3," cituje Autosport Taffina.

Cyril Abiteboul, generální ředitel týmu Renault, dodal: "Pomocí motoru chceme letos zrychlit o jednu sekundu. To je náš cíl, takový je náš plán."

Zdroj: motorsport,autosport,espn

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ricciardo: Konečně motor na úrovni Ferrari! - 30.8.2016
Ricciardo se vrací k starému motoru - 26.11.2015
Renault přiznává zklamání - 17.11.2015
Red Bull použije nový motor Renault - 10.11.2015

Reklama