clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Delta Topco začne hledat Ecclestonova nástupce

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 8.3.2016, 13:20

počet komentářů: 7
z toho nových:
poslední: 10.3.2016 21:51


Bernie Ecclestone drží kormidlo F1 už celá desetiletí. Postavil se k němu době, kdy o televizní práva na F1 neměl nikdo velký zájem a stojí tam i teď, když se v tomto byznysu ročně točí stovky milionů dolarů. Čas se však nedá zastavit a Bernie Ecclestone má již 85 let a stále hlasitěji je slyšet názor, že současnému světu už nerozumí tak, jak je to nutné u člověka ve vedení sportu.

Podle informací webu Pitpass se brzy sejde představenstvo společnosti Delta Topco a bude diskutovat o potřebě najít Ecclestonova nástupce nebo náhradníka. Tato společnost vlastní komerční práva na F1 a Berniemu Ecclestonovi z ní patří jen pár procent. Kontrolní balík patří společnosti CVC Capital Partners a prostřednictvím ní drží v rukou otěže Donald Mackenzie. Mackenzie má s Ecclestonem dlouhodobě výborné vztahy, ale už před časem k němu údajně chtěl dosadit Paula Walshe, bývalého šéfa spolčenosti Diageo. A tentokrát se už nemusí nechat promluvit.

Dlouholetí fanoušci F1 si už zvykli na Ecclestonovy tvrdé a občas až nesmyslné vyjádření do médií, ale v poslední době to už nejspíš hodně přehání. Ještě se zdaleka nezapomnělo na rozhovor, ve kterém řekl, že F1 vlastně ani nepotřebuje mnoho mladých fanoušků, protože ti si luxusní produkty sponzorů beztak nemohou dovolit. Důležitější prý je mít přízeň pánů v letech. Jako by tato hrstka postarších fanoušků například plnila tribuny okruhů, na to už zřejmě nepomyslel.

A místo toho, aby se Ecclestone stáhl, pokračuje v kritizování zelených technologií i automobilek a korunu tomu nasadil, když řekl, že on by už svou rodinu na závod F1 v žádném případě nevzal.

 

"Dokážete si představit, že by režisér filmu řekl, nechoďte na můj film, je na hovno? Když chcete prodávat produkt, kritika musí být interní, ne externí," vzkázal Ecclestonovi prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt.

 

"Nechápu, jak může někdo, kdo je nejen generálním ředitelem ale i spoluvlastníkem produktu, říct něco takového," přidal se Dieter Zetsche, nejvyšší boss Daimleru i automobilky Mercedes-Benz.

Insideři F1 dlouhodobě upozorňují, že Ecclestona zřejmě nedokáže nahradit jediný člověk a je pravděpodobnější, že jeho kompetence postupně přebere několik špičkových manažerů.

Zdroj: pitpass, Foto: Formula-one.net

Reklama

Komentáře ke článku

  markklokan - MarkKlokancentrum.cz
10.3.2016 21:51
 
a kdyby chtěl někde pohodlně strávit podzim života, ať se odstěhuje na matičku Rus.
Natrvalo
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Ecclestone zaplatil, aby Jones nezávodil v Jižní Africe - 20.8.2017
2016: Ecclestone předpovídá dominanci Mercedesu - 5.8.2017
Silverstone využilo klauzuli, ukončilo smlouvu - 11.7.2017
Festival rychlosti vzdá hold Berniemu Ecclestonovi - 1.7.2017
Tato nová F1 je vzrušující! - 16.6.2017

Reklama