clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Alonso vyvázl z děsivé nehody bez jediného šrámu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 20.3.2016, 09:07

počet komentářů: 16
z toho nových:
poslední: 20.3.2016 20:12


Alonso mohl po havárii mluvit o velkém štěstí, že se mu po strašlivé havárii nic nestalo. Kokpit svého MP4-31, který v té době už vůbec nevypadal jako závodní vůz, opustil bez pomoci a hned i zamával fanouškům.

"Byla to pořádně velká havárie. Pokoušel jsem se držet ve větrném stínu za Gutiérrezem až do brzdného bodu a v poslední chvíli to byla kombinace několika faktorů a kolidovali jsme," vysvětlil Alonso.

"Naštěstí jsme oba v pořádku. Jsem tady, mohu s vámi mluvit. Jsem velmi vděčný za bezpečnost těchto vozů. Jsem naživu díky práci FIA a pokrokům v bezpečnosti."

Alonso a Esteban Gutiérrez kolidovali během brzdění před třetí zatáčkou. Alonso narazil do levé zadní části Gutiérrezova vozu a ve vysoké rychlosti se odrazil do zdi lemující levou stranu trati. Už nekontrolovatelný vůz pak směřoval do štěrkového kačírku, který však překonal bočním saltem a zastavil se až u bariéry za ním.

Byla to chyba předjíždějícího Alonsa nebo Gutiérreze? Podle Alonsa by měli stevardi nehodu označit za běžný závodní incident a nikoho netrestat.

"Podle mě to byl běžný závodní incident. Závodili jsme a občas prostě zapomeneme, že jedeme 300 kilometrů v hodině a z menší kolize může být velká havárie.

Zklamáním je, že šampionát začínáme s nulou na kontě a poškozenou pohonnou jednotkou. Je dost možné, že v dalším závodě použijeme jinou pohonnou jednotku."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  K2 -
20.3.2016 20:12
 
Alespoň jsme viděli, co vydrží lanka proti odtržení kol. Jestli jel Gutiérrez v okamžiku nárazu 310 km/h, tak Alonso mohl mít stejnou rychlost při prvním nárazu do zídky. Pak při rotaci musela být odstředivá síla obrovská, a stejně kola vydržela.
 
Bohužel před 15 lety, v té samé zatáčce...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Co si Boullier myslí o bývalých i současných jezdcích? - 20.8.2017
Alonso potřebuje více času na přemýšlení - 18.8.2017
Alonso: Sedmé místo nestačí - 29.7.2017
Alonsův zatím jediný pozitivní moment sezony? - 29.7.2017
Honda potvrdila penalizace pro Alonsa - 15.7.2017

Reklama