clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Pro Grosjeana je šesté místo jako vítězství

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 20.3.2016, 11:35

počet komentářů: 8
z toho nových:
poslední: 20.3.2016 17:55


V garáži týmu Haas měli stejně dobrý důvod k oslavě jako u Mercedesu. Nestává se každý rok, že do F1 pronikne zcela nový tým. Americkému Haasu se to povedlo a jeho vozy nejenže dojely do cíle, oni jsou okamžitě schopné jezdit ve středu pole a Romain Grosjean dnes týmu získal první body. Přesněji 8 bodů za šesté místo.

"Cítím se, jako bych stál uprostřed stupňů vítězů. Byl to úžasný závod a úžasný víkend," řekl po závodě Grosjean. Francouz se na bodovaná místa dostal díky ušetřené zastávce v boxech a po restartu mu pomohla správná volba pneumatik.

"Klíčem byla strategie a červená vlajka. Mohli jsme vyměnit pneumatiky a pak na nich zůstat až do konce závodu. Nebylo to snadné, protože jsme se neměli podle čeho orientovat, ale zvládli jsme to. Mnoho věcí potřebujeme zlepšit, víme o tom, ale toto je pro nás všechny obrovské povzbuzení."

Šéf týmu netajil, že takové vykročení do první sezóny by nebylo možné bez pomoci Ferrari. Haas navázal s Ferrari technické partnerství a nechává si z Maranella posílat tolik dílů vozu, kolik dovolují pravidla. Samozřejmě používá i pohonné jednotky a převodovky Ferrari a aerodynamiku vyvíjí sám, pomocí aerodynamického tunelu a CFD oddělení pronajímaných od Ferrari.

"Bez pomoci Ferrari bychom to nedokázali. Nebylo by to možné," přiznal Günther Steiner. "Už jsme řekli, že nechceme jít toutéž cestou jako jiné nové týmy, protože bychom dopadli stejně. Mohli bychom jezdit pět nebo šest let bez bodů a pak už kdekomu dojde entuziasmus i peníze. Nechci říkat, že náš způsob funguje, zatím to byl jen jeden závod a potřebujeme si to ještě ověřit. Ale máme vůz schopný jezdit ve středu pole, to je samo o sobě pozitivní."

Zdroj: motorsport,planetf1

Reklama

Komentáře ke článku

  T.O.M. - horainform.cz
20.3.2016 17:55
 
Také mě to zaráží, pokud otáčí každou korunu tak platit za novější a dražší motor a přestavovat kolem něj komplet šasi je zbytečné plýtvání peněz.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Haas si ponechá Magnussena i Grosjeana - 24.7.2017
Musím se zlepšit v brzdění, přiznává Grosjean - 3.7.2017
Grosjean prohrál hod mincí o lepší vůz - 11.5.2017
Haas prozatím zůstává s Brembem - 8.5.2017
Grosjean spokojený s mokrými pneumatikami - 3.3.2017

Reklama