druhý závod z jednadvaceti

Nico Rosberg prodloužil svoji vítěznou sérii v mistrovství světa o pátý závod
Devět různých strategií v TOP 10
Felipe Massa osmý se dvěma zastávkami

As-Sachír, 03. 4. 2016 – Dva závody, dvě výhry, taková je bilance pilota Mercedesu Nica Rosberga v sezóně 2016. V Bahrajnu zvolil strategii se třemi zastávkami, kdy střídal superměkkou směs s měkkou směsí. Identickou strategii použil i pilot Ferrari Kimi Räikkönen, který skončil v cíli druhý. Lewis Hamilton skončil třetí, pro druhý stint zvolil střední směs. V nejlepší desítce bychom napočítali devět různých strategií včetně strategie Felipeho Massy, který se svým Williamsem zajel do boxů pouze dvakrát.

Paul Hembery, šéf motorsportu Pirelli:
„Máme za sebou teprve druhý závod sezóny 2016 s novými předpisy a už nyní vidíme velké množství strategií v celém startovním poli. Naše očekávání se naplnila také tento víkend. Taktizování s pneumatikami začalo už v kvalifikaci, jak jsme viděli například u Romaina Grosjeana, který vytěžil maximum ze své výchozí pozice, aby získal více bodů. Nico Rosberg a Kimi Räikkönen skončili v cíli s desetisekundovým rozdílem, přestože použili stejnou strategii. Felipe Massa předvedl, jak se umí přizpůsobit střední směsi, když dokončil závod se dvěma zastávkami navzdory vysokému opotřebení pneumatik, které je pro trať v As-Sachíru charakteristické.“

Pravdometr: Jako nejrychlejší jsme předpovídali strategii se třemi zastávkami, ve které se odstartuje na superměkké směsi, následně se ve 14., 29. a 43. kole přezouvá na měkkou směs. Rosberg zajel do boxů ve 13., 30. a 39. kole, začínal na superměkké směsi a při druhé zastávce se k ní na jeden stint vrátil.