Kvalifikace v Torontu seděla favoritům, nejvíce Dixonovi

Honda Indy Toronto – Kvalifikace

Dvojnásobný vítěz závodu v Torontu Scott Dixon odstartuje z první příčky. Rozhodl o tom v posledním kole sobotní kvalifikace, když pokusem, se kterým ani nepočítal, sesadil do té doby nejrychlejšího Hélia Castronevese a získal svou 24. pole position v kariéře. Dixon plánoval absolvovat v závěrečném rozstřelu dvě kola, ale protnul cílovou pásku těsně před tím, než zavlála šachovnicová vlajka. V extra pokusu, který tím získal, zajel vůbec nejrychlejší čas.

Za ním se vedle Castronevese seřadili další dva piloti týmu Penske, lídr šampionátu a vítěz pátečního odpoledního tréninku Simon Pagenaud a Will Power. Závěrečný rozstřel o pole position byl skutečným soubojem těch nejlepších. Vedle trojice pilotů Penskeho stáje a Scotta Dixona v ní nechyběli Sebastien Bourdais, vítěz prvního a třetího tréninku, a domácí miláček James Hinchcliffe.

Povedeným představením skončila kvalifikace také pro piloty stáje Dalea Coynea. Conor Daly byl prvním pilotem, který se nedostal do závěrečného rozstřelu o pole position. Navrátilec Luca Filippi se kvalifikoval jako 11.

Loňský vítěz a vítěz z Iowy Josef Newgarden, kterému v průběžném pořadí šampionátu patří druhá příčka, se kvalifikoval na 8. místě.

Komu se naopak kvalifikace vůbec nepovedla, byli piloti týmu Andretti Autosport. Ani jeden ze čtveřice Andrettiho pilotů nedokázal postoupit z úvodní části kvalifikace. Nejlepší Carlos Muňoz zajel až 15. čas, Ryan Hunter-Reay se kvalifikoval jako 18., hned následovaný Alexanderem Rossim. Marco Andretti byl v kvalifikaci úplně nejpomalejší.