Rosberg, Mercedes a Verstappen dostali ceny

Verstappen je osobností roku.

Zpráva o odchodu Nica Rosberga přehlušila zprávu o tom, že ji do světa vypustil při přebírání mistrovské trofeje. Nejlepší jezdci všech prestižních sérií pod patronací FIA a smetánka motorsportu se setkali na galavečeru ve Vídni.

Rosberg letos získal o 5 bodů více než Lewis Hamilton a vyhrál 9 z 21 závodů. 10 závodů vyhrál Lewis Hamilton, co Mercedesu zajistilo dominantní postavení v Poháru konstruktérů. V konečné tabulce má o 297 bodů více, než druhý Red Bull. Lewis Hamilton si přišel přebrat cenu za druhé a Daniel Ricciardo za třetí místo. Ricciardo vyhrál jednu velkou cenu a jedno vítězství získal jeho týmový kolega Max Verstappen, který si z Vídně odvezl dvě prestižní ocenění.

Mladý Holanďan dostal cenu za manévr roku. FIA ocenila jeho předjížděcí manévr na Nica Rosberga na mokrém Okruhu José Carlose Paceho ve Velké ceně Brazílie 2016. Verstappen neporazil pouze všechny své soupeře v F1, ale i jezdce jiných sérií. Cenu dostal už potřetí v řadě. Loni ji získal předjížděcím manévrem na belgickém Spa-Francorchamps, kde se před Felipe Nasra dostal po vnější straně zatáčky Blanchimont. V roce 2014 ji dostal jako jezdec F3 za to, jak se v posledním kole závodu na okruhu Imola dostal před Antonia Giovinazziho. Osobnost roku je volena zástupci médií a nejvíce hlasů dostal Max Verstappen, stejně jako loni.