Virtuální závod v Las Vegas vyhrál Bono Huis

Formule E - Las Vegas

Formule E boří hranice běžného motorsportu. Všichni piloti přiletěli do Las Vegas, který ovšem nehostilo běžný závod na který jsme v šampionátu zvyklí. Las Vegas zažilo závod, který je o závodění na počítačích. Závod je součástí veletrhu CES.

Kromě závodníků, kteří závodí na trati, každý tým přibral jednoho experta v závodění na simulátorech. Těchto 10 závodníků bylo vybráno společností Cloud Sport. Jednotlivci se zúčastnili výběrové soutěže Road to Vegas Challenge.

Jelikož se jedná o závod ve městě hazardu, tak vítěz neodešel s prázdnou. Vítěz závodu si odnesl 200,000 $. Ve hře byl celkem 1 milion $.

V kvalifikaci zvítězil Bono Huis, který byl pro tento závod součástí týmu Faraday Future Dragon Racing. Nejlepším FE závodníkem byl Felix Rosenqvist na druhém místě. Z kvalifikace do závodu postupovala přímo pouze první desítka.

Po kvalifikaci následoval kvalifikační závod na 14 kol, kde proti sobě závodilo zbylých 20 pilotů. Z tohoto závodu postoupilo 9 nejlepších postoupilo do závodu hlavního. V tomto závodě získal prvenství Felix da Costa. Následovali José Maria Lopéz a Robin Frijns. Překvapivě na prvních 9 místech byli pouze profesionální piloti.

Samotný závod se neobešel bez problémů na technice. Lucas di Grassi do závodu neodstartoval kvůli problémům na similátoru.

Ani vítěz nebyl po projetí cílem jasný. Jako první proťal cílovou pásku Fin Olli Pahkala. Pilot byl vyšetřován komisaři. Nakonec Finovi bylo prokázáno použití FanBoostu po delší dobu než bylo povoleno. Závodník dostal penalizaci 12 sekund a propadl se na 3. místo za Bono Huise a Felixe Rosenqvista, který se stal nejlepším pilotem z FE závodníků. Dalším nejlepším profesionálním závodníkem byl na 7. místě José Maria Lopez.

Nejrychlejší kolo závodu získal David Graco, Renaul e.dams, který za tento počin získal 10,000 $.

Další již běžný závod Formuli E čeká 18. února v Argentině v Buenos Aires.