clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Rosberg očekává jezdce McLarenu na stupních vítězů

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 16.2.2017, 08:56

počet komentářů: 1
z toho nových:
poslední: 16.2.2017 09:44


Nico Rosberg si myslí, že McLaren a Honda dají na třetí pokus dohromady špičkový vůz, který možná nebude dost dobrý na boj o mistrovský titul, ale Fernandu Alonsovi by měl umožnit návrat na stupně vítězů.

"Fernando bude letos na pódiu, nebo alespoň velmi blízko něj," předpověděl německý závodník v rozhovoru se španělskými médii. "Nyní dostali (McLaren) skvělou příležitost, ale musíme počkat (do začátku sezóny), protože stejnou šanci dostali i jiní jezdci a týmy. Ale od McLarenu očekávám velké zlepšení konkurenceschopnosti. Asi nebudou dominovat, ale dostali novou příležitost a jistě ji využijí."

Alonsovi po letošní sezoně skončí tříletá smlouva s McLarenem a o tom, zda bude mít zájem podepsat další, má rozhodnout první polovina sezóny. Podle jeho trenéra se ale 35letý Alonso nechová jako někdo, kdo už myslí na pohodlný důchod.

"Nevidím Fernanda, který by přemýšlel nad tím, že ho čeká poslední sezóna v F1. Trénuje stejně tvrdě, jako když v F1 začínal a je velmi klidný a motivovaný," řekl Fabrizio Borra.

"Na první testy vždy cestujeme s tím, že to bude dobrý rok. Mentálně je nastaven stejně, jako když se jde bojovat o titul. Trénuje přibližně šest hodin denně. Mladí jezdci museli svůj fyzický trénink výrazně upravit, ale veteráni ne. Fernando má stejný tréninkový program, jako během jeho prvních let v F1. Začínal ve vozech, které byly na fyzičku ještě náročnější, než ty, se kterými se bude závodit v sezóně 2017, i když budou náročnější než v posledních sezónách."

Na Fernanda Alonsa čeká jeden mladý vyzyvatel, 24letý Stoffel Vandoorne.

Zdroj: f1i

Reklama

Komentáře ke článku

  Mysak - mysakpavlisakseznam.cz
16.2.2017 09:44
 
EEEErnando zbírá plody své práce posledních 10 let.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Alonso bude mít v Indy lepší šanci než v Monaku - 26.4.2017
Pomohou Alonsovi Montoyovy rady? - 24.4.2017
Horner: Kdo dává Alonsovi tak špatné rady? - 20.4.2017
Alonso už půjde pouze do vítězného týmu - 18.4.2017
Honda překvapená opakujícím se problémem - 16.4.2017

Reklama