clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Potvrzeno: Allison bude technickým ředitelem Mercedesu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 17.2.2017, 08:08

počet komentářů: 2
z toho nových:
poslední: 17.2.2017 23:48


Mercedes oficiálně potvrdil dohady o příchodu uznávaného technického odborníka Jamese Allisona na místo technického ředitele.

Allison dosud kromě krátkého působení v týmu Larrousse pracoval pouze pro dva týmy. Začínal v aerodynamickém oddělení Benettonu v roce 1991, ze kterého se později stal tovární tým Renaultu, ale Allison ještě před změnou odešel na 5 let do Ferrari. Tak se stalo, že byl při mistrovské šňůře Michaela Schumachera i při obou titulech Fernanda Alonsa. Poté, co se z Renaultu stal Lotus, přijal nabídku vrátit se do Ferrari jako technický ředitel pro šasi a později technický ředitel celého týmu. Na začátku loňského roku mu zemřela manželka, chtěl trávit více času s rodinou v Anglii a Ferrari se ho rozhodlo propustit a nahradit Mattiou Binottem.

Předpokládalo se, že se Allison bude chtít do F1 vrátit s některým z týmů sídlícím v Anglii a tovární tým Mercedesu se stal favoritem ve chvíli, kdy byl potvrzen odchod Paddyho Lowa, který nejspíš zakotví u Williamsu. Oficiální webová stránka týmu Mercedes informuje o zaujetí nově vytvořené pozice technického ředitele, což nejspíš odkazuje na to, že Paddy Lowe byl oficiálně výkonný technický ředitel. Allison bude v organizační struktuře týmu pod Totem Wolffem, který je jeho generálním ředitelem a zároveň sportovním ředitelem celého Mercedesu. V továrně v Brackley začne pracovat již na začátku příštího měsíce.

James Allison: "Jsem nadšený, že se opět vracím do práce. Dostal jsem obrovské privilegium a vyjádření důvěry, když mi bylo nabídnuto místo v týmu, který má za sebou tak úžasné tři sezóny. Už se těším, jak sehraji svou úlohu při zachování silné pozice Mercedesu."

Toto Wolff: "S radostí Jamese vítám v Mercedesu a už se těším na práci s ním. Náš technický tým je extrémně zkušený na každé úrovni a ve výborné pozici po zisku tří mistrovských titulů v řadě. Nebylo jednoduché najít člověka, který by dokázal posílit naši zkušenou skupinu inženýrů, dal naším mladým inženýrům prostor pro růst a zároveň přinesl vlastní vizi. James je špičkový inženýr a jsem přesvědčen, že jsme našli člověka, který perfektně zapadne do struktury vedení našeho týmu."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  juras - williamsquick.cz
17.2.2017 23:48
 
Pěkné hodnocení...
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Zakotví James Allison nakonec u Mercedesu? - 17.11.2016

Reklama