Power měl opět smůlu, vyhrál Newgarden

Honda Indy Grand Prix of Alabama - závod

Josef Newgarden vyhrál poprvé v barvách týmu Penske. Povedlo se mu to na stejné trati, na které si před dvěma lety připsal premiérové vítězství v IndyCar, na okruhu Barber Motorsports Park v Alabamě. Většinu závodu vedl jeho stájový kolega Will Power, kterého v závěru opět postihla velká smůla.

Power nezažívá dobrý vstup do sezóny. V St. Petersburgu vyhrál kvalifikaci, v závodě jej zradila technika. V Long Beach kolidoval v prvním kole s Kimballem. V Alabamě opět startoval do závodu z prvního místa, většinu závodu vedl, ale v 77. kole z celkových 90 pro něj slibně rozjetý závod skončil.

Tým si všiml, že Power ztrácí tlak v pneumatice. Power se snažil na trati udržet, ale brzy uznal, že to nepůjde a z prvního místa zamířil 13 kol před koncem k mechanikům. Vrátil se jako 18., v závěru postoupil na 14. místo.

O vítězství se v závěru poprali Newgarden a Scott Dixon. Novozélanďan ale na mladého Američana nenašel recept a musel se spokojit se druhým místem, už pátým z osmi závodů IndyCar na okruhu Barber Motorsports Park. Přestože byl Dixon sedmkrát na stupních vítězů, v Alabamě se mu ještě nepodařilo zvítězit.

Obhájce titulu Simon Pagenaud dojel na třetím místě. Společně s Dixonem a Newgardenem se tak dotáhli na vedoucího Bourdaise, který skončil v Alabamě osmý. Před Dixonem vede o 6 bodů, Newgarden ztrácí další bod a Pagenaud další čtyři.

Závod byl dvakrát zpomalen výjezdem pace caru. Hned v úvodu sváděli velmi těsný souboj Ryan Hunter-Reay a James Hinchcliffe. Při něm došlo ke kontaktu a na dráze zůstal ležet kus přítlačného křídla z Hunter-Reayova vozu. Ze slibné pozice na startu tak pro dvojnásobného vítěze bylo až 11. místo. Jeho stájový kolega Marco Andretti odstartoval do závodu vinou technických problémů se ztrátou tří kol. V 63. kole dostal v 6. zatáčce hodiny Spencer Pigot a způsobil druhou neutralizaci.

Šampionát IndyCar pokračuje už v noci ze soboty na neděli prvním oválovým závodem letošní sezóny. Jezdci si to rozdají pod umělým osvětlením na mílovém oválu ve Phoenixu.