clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Také Räikkönen je spokojený s novinkami

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 14.5.2017, 10:56

počet komentářů: 0


Kimi Räikkönen přiznává, že Ferrari mu dalo dobrý vůz schopný bojovat s mercedesy, ale v rozhodujícím kole udělal menší chyby. Dobré kolo bylo to jediné, co potřeboval ke startu z první řady.

"Prostě bych potřeboval zajet lepší kolo, bez chyb," řekl finský závodník. "Z nějakého důvodu jsem měl problém dát dohromady dobré kolo, kolo s dobrým průjezdem všech zatáček. Myslím, že rychlý jsem byl dost, ale nikdy jsem neposkládal dobré kolo. Byl jsem široký hned v první zatáčce (posledního kola), ale dostal jsem se z toho a stále měl dobrý čas. Ale pak, ve čtvrté a páté zatáčce, jsem byl opravdu hodně široký a ztratil v nich spoustu času. Bez těchto chyb bych mohl útočit na pole position. Velká škoda, takto zpackat kvalifikační kolo, ale v závodě budou další šance."

Räikkönen nestál na pole position už devět let, od Velké ceny Francie 2008. Přitom si je jistý, že vůz by mu to včera umožnil, kdyby ho lépe využil.

"Rozhodně jsme blízko. Vůz byl dobrý. Naše věci vyšly podle plánu a o jiné se nestaráme, protože to je něco, co nemůžeme ovlivnit. Máme dobrý balík, který nyní vylepšujeme drobnostmi, které se hodí tam nebo támhle. Nemusí to být vidět. Když se něco změní k nepoznání, ještě to neznamená, že vůz bude o sekundu rychlejší."

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Räikkönen a Vettel měli odlišná selhání pneumatik - 16.7.2017
Ferrari: Dnes byl Hamilton příliš rychlý - 15.7.2017
Veteráni chtějí pokračovat - 14.7.2017
Räikkönen: Pouze běžný pátek - 10.6.2017
Dnešní nejrychlejší kolo patří Räikkönenovi - 9.6.2017

Reklama