clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Vergne si v Monte Carlu poranil ruku

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 15.5.2017, 10:00

počet komentářů: 0


Patrně nejkontroverznějším momentem sobotního závodu Formule E v Monte Carlu byl střet mezi Jeanem-Éricem Vergnem a Nélsonem Piquetem juniorem. Vinu hledají oba shodně u toho druhého.

Horší je, že Vergne si při poměrně prudkém nárazu do zdi pošramotil ruku a jeho start v Paříži, kde seriál pokračuje již tento víkend, je ohrožen. „Zničil mě nejen tenhle závod, ale možná i ten příští,“ postěžoval si pilot týmu Techeetah britskému Autosportu. „Budu se samozřejmě snažit dát do pořádku, ale nevím, jak tělo zareaguje.“

Oba kohouti se střetli ve 21. kole. Vergne dlouho kroužil za Piquetem a hledal skulinku, kterou by se dostal před něj. V inkriminovaném okamžiku se mu to, podle vlastních slov, konečně podařilo: „Předjel jsem ho na brzdy a on sám totálně probrzdil. Moje auto použil jako prostředek k tomu, aby zpomalil a vešel se do zatáčky. Na výjezdu jsme byli vedle sebe a Nélson mě najednou poslal do bariéry.

Brazilec to pochopitelně viděl úplně jinak: „Měl povolit a ne se cpát někam, kde musel vědět, že se nevejde. Teď si myslí, že jsem měl být ohleduplnější, ale já jen hájil svoji pozici!

Ať už to zavinil kdokoliv, smál se, jak už to bývá, ten třetí vzadu. V tomto případě Nick Heidfeld, který se díky tomuto incidentu dostal na stupně vítězů.

Zdroj: Formule.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Piquet: Ve Formuli E je každé kolo závodu jiné - 24.7.2017
Heidfeld: Gaslyho jsem netrefil úmyslně - 18.7.2017
Bird zůstal v New Yorku neporažen - 17.7.2017
Jako by v Silverstone chyběl Vettel - 12.7.2017
Elektrická formule je zatím ztrátovým podnikem - 11.7.2017

Reklama