clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Formule 1 se začíná otevírat

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 15.5.2017, 14:49

počet komentářů: 0


Španělskou velkou cenu navštívilo dohromady 178 tisíc diváků – o osm procent více než loni. A rozhodně se na Katalánském okruhu nenudili.

Plán nového vlastníka Liberty Media zatraktivnit a zlidštit F1 přináší první ovoce. Symbolem tohoto směřování se stal příběh malého plačícího Francouze, který se po závodě mohl setkat se svým idolem Kimim Räikkönenem. Došlo ale i k podstatnějším změnám.

Do prodeje se například dostaly speciální vstupenky do sektoru F1 Experiences, v němž se jejich majitelé mohou setkat se zajímavými osobnostmi. Ve Španělsku jí byl pilot Renaultu Nico Hülkenberg. „Na první pohled je vidět, že se věci hýbají. Mění se atmosféra a mám z toho moc dobrý pocit,“ liboval si. V Monte Carlu pak bude otázkám fandů čelit exmistr světa a dnes jeden z nejrespektovanějších komentátorů F1 Damon Hill a v Kanadě Jacques Villeneuve.

Před branami areálu vznikla fanzóna, jejíž největší atrakcí byla lanovka, z níž se dalo nakouknout do padoku a na trať. K dispozici byly také simulátory, herní konzole a proběhla i oblíbená soutěž ve výměně pneumatik.

Několik šťastlivců dokonce vyhrálo volné vstupy do exkluzivního Paddock Clubu a na startovní rošt - za vlády Bernieho Ecclestonea vskutku nemyslitelná věc. Někdejší šéf Minardi Paul Stoddart zase přivezl dvě dvousedadlové formule z počátku století, ještě vybavené desetiválcem Cosworth. Řídili je Patrick Friesacher a Zsolt Baumgartner a svezení v jedné z nich neodolala ani hvězda fotbalové Barcelony Carlos Puyol.

Mimochodem, v padoku byl také otevřen bar s pivem. Nealkoholickým…

Zdroj: Formule.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Force India nabídla test Bergerovu synovci - 19.7.2017
Sauber oficiálně oznámil vyhazov Kaltenbornové - 22.6.2017
Kaltenbornová údajně skončila v Sauberu - 21.6.2017
Hamilton míří za rekordem v pole position - 11.6.2017
Toro Rosso s nejlepším výsledkem v sezoně - 28.5.2017

Reklama