clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Lowe: Špatný den na špatný výkon

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 16.5.2017, 14:50

počet komentářů: 0


Velkou cenu Španělska nedokončili Valtteri Bottas, Kimi Räikkönen ani Max Verstappen. To mělo za následek, že pouze dva jezdci se udrželi v jednom kole s vítězem, ale zároveň se jezdcům v pomalejších vozech otevřela cesta k spoustě bodů. Nakonec bodovalo 8 z 10 týmů, nulu si odvezly pouze McLaren a Williams. McLaren je už zvyklý, ale Williams může výsledek tohoto závodu velmi mrzet teď i na konci sezony. Před VC Španělska byl jednoznačně nejvážnějším konkurentem týmu Force India v boji o čtvrté místo v šampionátu, jenže Sergio Pérez a Esteban Ocon obsadili čtvrté a páté místo, za což dostali odměnu v podobě dvaadvaceti bodů. Force India se vzdálila zbytku středu pole a Williams se nečekaně ocitl tři body za Toro Rosso a čtyři před Renaultem.

"Byl to těžký den, hlavně kvůli řadě incidentů vpředu. V takový den nechcete nebýt na bodovaných místech," řekl Paddy Lowe, technický ředitel Williamsu. "Felipe měl fantastický start a získal pár míst, ale naneštěstí kolidoval s Fernandem, což zapříčinilo defekt pravé přední pneumatiky. Zničilo mu to závod. Když byl v čistém vzduchu, byl velmi silný. V prvním stintu byl stejně rychlý jako Daniel. Myslím, že jsme měli potenciál na dobrý výsledek. Lance dokončil závod bez incidentu, díky čemuž se mohl naučit více o práci s pneumatikami a závodnickém umění. Věříme, že v Monaku budeme pokračovat v pokroku."

Felipe Massa: "Jsem velmi zklamaný. Měl jsem fantastický start, Péreze i Alonsa jsem předjel ještě na rovince, ale pak jsem zatočil do první zatáčky a uviděl, že došlo ke kolizi. Ve druhé zatáčce jsem měl Alonsa na vnější straně, dotkli jsme se a mně to způsobilo defekt a zničilo závod."

Lance Stroll: "Nebyl to skvělý závod. Už jsem absolvoval lepší, tento mě frustroval. Start byl dobrý, stejně jako první kola na měkkých pneumatikách a měl jsem dobrou rychlost, jenže na středně tvrdých jsem rychle ztratil přilnavost. Ztratil jsem cit pro vůz a už jsem se s ním nedokázal sžít. To se stává. Věřím, že další závod bude lepší."
 

Zdroj: pitpass

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Felipe Massa mohl být čtvrtý - 17.5.2017

Reklama