clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Felipe Massa mohl být čtvrtý

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 17.5.2017, 16:10

počet komentářů: 29
z toho nových:
poslední: 20.5.2017 09:47


Felipe Massa se ve své pravidelné reportáži pro web Motorsport vyjádřil k oběma incidentům s jezdci McLarenu, které byly tím nejzajímavějším, co si ze závodu odnesl. Kolize s bývalým týmovým kolegou prý způsobila, že přišel o prakticky jisté body za čtvrté místo v cíli Velké ceny Španělska.

"Velmi nerad se myšlenkami vracím k letošní Velké ceně Španělska. Víkend začal pro Williams Martini Racing dobře a před závodem jsme stihli všechno, co jsme chtěli. Věřili jsme, že to bude dobrý závod. Ale naneštěstí byl můj závod prakticky rozhodnut kolizí, ke které došlo hned po startu v druhé zatáčce. Netuším, o co se tam Fernando Alonso snažil, ale neměl jsem žádnou šanci vyhnout se kolizi s jeho vozem.

Náraz mi způsobil defekt. Sice jsem se s ním dostal do boxů, ale můj závod skončil po dvou zatáčkách. V té době jsem byl před Sergiem Pérezem, který byl v cíli čtvrtý. Já jsem na konci prvního kola jel do boxů a tým mi z bezpečnostních důvodů vyměnil přední křídlo a samozřejmě i pneumatiky. Když jsem se vrátil na trať, na vedoucí skupinku jsem už ztrácel více než minutu. Netrvalo dlouho a začal jsem být předjížděný o kolo, což situaci ještě zkomplikovalo. Bez toho incidentu jsem určitě mohl mít dobrý závod a i v případě nejhoršího scénáře bych byl čtvrtý. V pátek jsem byl v dlouhém stintu rychlejší než Force India, ale když jsem se dostal za skupinu pomalejších vozů, nemohl jsem tuto rychlost využít.Uprostřed toho všeho se odehrála epizoda se Stoffelem Vandoornem. Vzhledem k jeho nájezdu do zatáčky a podle toho, jak do mě narazil, si myslím, že mě neviděl. Můj vůz naštěstí neutrpěl žádné poškození a mohl jsem pokračovat až do cíle, kde jsem byl třináctý. Velká škoda, protože odstoupení jezdců Mercedesu, Ferrari a Red Bullu vytvořilo velmi dobrou příležitost získat důležité body.
"

Felipe Massa také napsal, že se už těší na Velkou cenu Monaka. Stejně jako mnozí jiní jezdci, i on bude celý týden spát ve vlastní posteli a do padoku přijde pěšky.

Zdroj: motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

  apіfan -
20.5.2017 09:47
 
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Lowe: Špatný den na špatný výkon - 16.5.2017

Reklama