clanky
Reklama
Reklama
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Marko: Změna motorů nebo odchod Red Bullu!

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 19.5.2017, 18:00

počet komentářů: 12
z toho nových:
poslední: 24.5.2017 11:43


Helmut Marko zopakoval, že pokud F1 po roce 2020 nezmění většinu pravidel týkajících se motorů, týmy Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso skončí. Složité a drahé motory nahrávají automobilkám, většina týmů by přitom prý uvítala jednoduché, ale výkonné motory.

"Není to nic složitého. Chceme motor s 1000 koňskými silami, jedním standardním KERSem a bateriemi a aby jeho vývoj nestál více než 15-20 milionů," řekl poradce Red Bullu pro server motorsport.com. "Měly by mít zvuk a nechat vyniknout jezdecké schopnosti. Nezávislé společnosti jako Ilmor a Cosworth by měly mít možnost postavit je, pokud by se dohodly s námi nebo třeba s McLarenem."

Red Bull Racing je největší tým bez podpory automobilky a sehnat dobré nové motory i s plnou podporou je pro něj při nedostatku konkurenceschopných dodavatelů velký problém. Ferrari ani Mercedes nechtějí, aby konkuroval jejich vlastním týmům a je dobrý důvod obávat se, že když Renault dostane svůj nový tovární tým mezi špičku, zaujme stejný postoj. Marko také prozradil, že i ke stávající smlouvě platné do roku 2020 mu musel pomoci Bernie Ecclestone.

"Ano," potvrdil Marko možnost, že Red Bull opustí F1. "Mercedes ani Ferrari nám loni nechtěly dát své motory a Renault do toho byl dotlačen Ecclestonem. Chceme rovnocennost, nesmíme být vydíráni výrobci motorů."

Christian Horner byl mírnější, ale i on naznačil, že Red Bull neplánuje zůstat zákazníkem Renaultu.

"Zdá se, že diskuse mezi Rossem Brawnem, FIA a různými výrobci motorů, automobilkami i nezávislými, k něčemu spějí. F1 zoufale potřebuje vyřešit mnoho problémů spojených s motory. Je to klíčem k budoucnosti sportu z pohledu nákladů, výkonů, zvuku a zábavnosti nabízené podívané. To vše musí být vyřešeno. Nepochybuji, že majitel komerčních práv by uvítal dobré motory od nezávislých výrobců, protože by to oslabilo pozici automobilek. Kdyby nyní řekli: "Odcházíme!", byli bychom bez motorů a tedy totálně nahrání."

Zdroj: formula1, grandprix

Reklama

Komentáře ke článku

  GRAHAM - 8GHONDA.CZ
24.5.2017 11:43
 
Motory jsou problém, jsou drahé (+vývoj)....a moc složité.
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Renault plánuje další zlepšení motoru - 20.7.2016
Red Bull nejspíš zůstane s Renaultem - 17.5.2016
Red Bull prý připravuje novou smlouvu s Renaultem - 10.11.2015
Renault a Red Bull prý rozhodnou nejpozději v Singapuru - 10.9.2015

Reklama